Fot. Pinterest


Opel może powrócić do WRC

Autor: | 8 lutego 2018

Motorsport News donosi, że możliwy jest powrót Opla do Rajdowych Mistrzostw Świata. Mogłoby się to stać w 2020 roku, jednak najpierw niemiecka firma musi ustabilizować swoją sytuację finansową.

W listopadzie ubiegłego roku PSA zakupiło markę z Russelsheim nad Menem za blisko dwa miliardy funtów. Dyrektor generalny koncernu liczy na względnie szybki zwrot tej inwestycji. W zeszłym roku Opel zanotował 200 milionów funtów straty. Obecnie firma nie prowadzi większej aktywności motorsportowej. Na rajdowych trasach możemy zaobserwować Ople Adam R2, ale nie wymaga to dużych kosztów, poza tym jeżdżą nimi załogi prywatne.

– Opel, tak samo jak każda inna marka grupy PSA, będzie miał możliwość posiadania swojego programu motorsportowego. To jest jasne. Obecnie firma nie jest mocniej zaangażowana w sporty samochodowe. Jest Adam R2, ale to nie jest kosztowne. Priorytetem Opla musi być przetrwanie. To sprawa kluczowa. Nie chcę, żeby teraz skupiali się na innych rzeczach. Chcę mówić prawdę. Moje DNA każe mi to zrobić i nie powiem tego, co chcecie usłyszeć. Jeżeli Opel zacznie zarabiać, możemy zaangażować się w 2020 roku. Będziemy prowadzili kolejne negocjacje i będę chciał, by niemieccy inżynierowie pracowali w sportach motorowych tak samo, jak ich koledzy z Francji, Hiszpanii i Anglii. Wszystko będzie możliwe, jeśli zysk nie będzie zagrożony – powiedział dyrektor PSA, Carlos Tavares.

Opel w latach 1982-1983 posiadał fabryczny zespół. W pierwszym z tych sezonów Walter Rohrl/Christian Geistdorfer sięgnęli po indywidualny tytuł, a ekipa zajęła drugą lokatę. Firma była obecna w WRC do 1993 roku, ale już tylko w ramach prywatnych teamów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *