Fot. Red Bull Content Pool


Ostberg chce być najlepszym kierowcą Citroena

Autor: | 8 lutego 2018

Mads Ostberg powraca do ekipy Citroena, przynajmniej na Rajd Szwecji. Norweski kierowca, który pojedzie z Torsteinem Eriksenem, mimo debiutu ma bardzo ambitne plany.

Zwycięzca Rajdu Portugalii 2012 rywalizował już w barwach francuskiej ekipy w latach 2014-2015, a teraz wraca. Na razie w planach ma tylko Rajd Szwecji, ale pracuje nad tym, by jeździć C3 WRC w kolejnych rundach.

Już w tym roku zaliczył Sigdalsrally i Rally Finnskog za kierownicą Fiesty, by dobrze przygotować się do skandynawskiej imprezy. W Szwecji jego Forda w specyfikacji WRC’17 przejmie Henning Solberg, dla którego będzie to już 19. występ w tym rajdzie.

C3 jest prawdopodobnie najsłabszym autem obecnej generacji WRC, ale Mads, który ma za sobą już pierwsze jazdy tym autem i twierdzi, że jest przygotowany do startu trudnym samochodem. Podkreśla też, że ma dobre stosunki z Citroenem i jego zdaniem w firmie myślą o większej ilości rajdów, w których będą chcieli wykorzystać jego umiejętności.

– Niewiele się zmieniło w trakcie mojej nieobecności. Mam bardzo dobre kontakty z Citroenem. Wydaje się, że myślą o więcej niż jednym rajdzie, ale teraz najbardziej skupiam się na Szwecji. Jestem przygotowany do jazdy trudnym autem. Znam kompetencje osób, które tam pracują. Przy odrobinie świeżej krwi i motywacji, może być w porządku – powiedział Ostberg.

Kierowca uważa, że dopiero po testach będzie w stanie cokolwiek powiedzieć o swoich oczekiwaniach. Twierdzi, że w porównaniu do stałych zawodników Citroena zaczyna od zera, ale chce być najlepszy w zespole.

– Ciężko powiedzieć, co mogę osiągnąć. Po testach będę wiedział więcej. Istotne jest osiągnięcie mety. Pamiętajmy, że mają (kierowcy Citroena) za sobą wiele testów i pełny sezon. W porównaniu do nich zaczynam od zera. Jeżeli w weekend wszystko pójdzie w porządku, mam nadzieję, że będę najlepszy w Citroenie – kończy Mads

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *