Fot. Adapta Motorsport


Ostberg śrubuje rekord

Autor: | 4 lutego 2018

Mads Ostberg/Torstein Eriksen wygrali Rally Finnskog. Dla kierowcy był to już siódmy triumf w tej imprezie, a czwarty z rzędu. 

Norwegowie podróżowali Fordem Fiesta WRC’17 i też dlatego byli głównymi faworytami. Jednak na mecie pokonali tylko o 7,6 sekundy Ole Christiana Veiby’ego/Stiga Rune Skjaermoena, którzy jechali Skodą Fabia R5. Trzeba jednak spojrzeć na to, że Mads zaliczył dwa falstarty. Na OS4 dostał za to karę 10 sekund, a na OS8 doliczono mu aż minutę. Podium uzupełnili Anders Grondal/Roger Eilertsen. Zwycięzcy pierwszej rundy mistrzostw Norwegii, czyli Sigdalsrally nie ukończyli rywalizacji. Nikołaj Griazin/Jarosław Fiodorow mieli przygodę na czwartej próbie, a na siódmej wypadli z trasy.

Ostberg wygrał siedem z ośmiu odcinków i w pełni zasłużył na kolejne zwycięstwo. Natomiast na Frysjoen najlepszy był Veiby. Dla Madsa był to decydujący test przed Rajdem Szwecji. Również dlatego wczoraj popołudniu zdecydował się jechać na mocno zużytych oponach, aby lepiej poznać zachowanie auta najnowszej generacji WRC. Nie do końca jednak było to możliwe, bo teraz rywalizował Fiestą, a podczas rundy mistrzostw świata wystartuje w barwach Citroen Racing za kierownicą C3 WRC.

Rajd Szwecji odbędzie się w dniach 15-18 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *