Pieniążek w JWRC

Autor: | 26 marca 2016

Łukasz Pieniążek połączy w tym sezonie starty w Rajdowych Mistrzostwach Europy z WRC.

Młody polski kierowca wystąpi w juniorskich mistrzostwach świata, a jego samochodem, zgodnie z regulaminem będzie Citroën DS 3 R3T. Łukasz w tym sezonie ma już za sobą start w pierwszej rundzie ERC na Kanarach, gdzie jeździł Oplem Adamem. Podczas pierwszego dnia miał wypadek i niestety nie dojechał do mety piątkowego etapu, przez co nie był sklasyfikowany. Jednak prezentował bardzo dobre tempo przez cały weekend, co świadczy o stałym rozwoju 25-latka.

– Wciąż nie mogę w to uwierzyć! Start w cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata to marzenie każdego kierowcy rajdowego, a ja będę mógł to marzenie spełnić. Dzięki przychylności wspaniałych osób ten szalenie ambitny projekt dojdzie do skutku! Start w jednym sezonie w Junior ERC, a zarazem w Junior WRC to nie lada wyzwanie. Stoję przed ogromną szansą zdobycia niesamowitego doświadczenia, poprawienia swoich umiejętności jako kierowcy rajdowego, jednocześnie walcząc o najwyższe laury jakim niewątpliwie jest tytuł Mistrza Świata – napisał na swoim profilu na Facebooku.

– Chciałbym podziękować osobom, które we mnie mocno wierzą, a w szczególności mojej rodzinie! A wszystkich naszych kibiców mogę teraz oficjalnie zaprosić na odcinki Rajdowych Mistrzostw Świata! Do zobaczyska! – dodał.