Fot. Magdalena Dworak


Pirelli dostarczy opony do J-WRC

Autor: | 24 listopada 2017

Pirelli powróci do Rajdowych Mistrzostw Świata. Włoski koncern został ogłoszony oficjalnym dostawcą opon dla juniorskiego cyklu.

Firma z Mediolanu znów będzie współpracować z M-Sportem, którzy zarządza J-WRC. Wcześniej w sezonach 2011 i 2012 obie marki działały wspólnie przy Akademii WRC. W już minionym sezonie dostawcą opon dla juniorów był DMACK, ale gumy brytyjskiej firmy nie są zadowalające. Będzie to też powrót Pirelli do mistrzostw po niemal dwóch latach. W sezonie 2016 jeszcze na włoskich gumach sporadycznie jeździli Robert Kubica i Martin Prokop, którzy jednak przerwali swoje starty w cyklu.

– Pirelli od dawna kultywuje filozofię wspierania młodych talentów w rajdach samochodowych, dzięki programom takim jak Pirelli Star Driver czy Akademii WRC. Stąd pochodzą tacy kierowcy jak Ott Tanak, Hayden Paddon, Craig Breem i Elfyn Evans. Cieszymy się, że wracamy do mistrzostw świata juniorów, skąd wywodzi się obecny mistrz świata: Sebastien Ogier. Dzięki takim samym samochodom i oponom, J-WRC to idealne miejsce, które pozwala skupić się na talentach kierowców. Ponadto Ford Fiesta wywalczył w tym roku dwa mistrzowskie tytuły – powiedział Terenzio Testoni, który odpowiada w Pirelli za rajdy.

– Chcę powitać Pirelli jako partnera FIA J-WRC. Mamy dobre wspomnienia z naszej współpracy w Akademii WRC i wierzymy, że razem możemy zaoferować bardzo ciekawy i konkurencyjny pakiet. Pirelli było z nami, kiedy pierwszy raz wprowadziliśmy monomarkową serię pod egidą FIA i wspaniale jest być ponownie razem. Wspólnie mamy nadzieję, że odkryjemy generację nowych rajdowych gwiazd – powiedział odpowiedzialny w M-Sporcie za projekt J-WRC Maciej Woda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *