Fot. Volkswagen Motorsport


Premiera Polo przesunięta – Volkswagen nie zdąży na Rajd Niemiec

Autor: | 21 kwietnia 2018

Volkswagen Motorsport oficjalnie przełożył premierę Polo GTI R5. To oznacza, że samochód niemieckiego producenta nie pojawi się w Rajdzie Niemiec, co pierwotnie było planowane.

Po marcowych testach w Meksyku okazało się, że pojazd wymaga jeszcze poprawek, dlatego prace rozwojowe zdecydowanie się przedłużą. Również z tego powodu należy przesunąć datę homologacji, więc producent celuje w debiut auta dopiero w Rajdzie Katalonii, który odbędzie się w dniach 25-28 października.

Na koniec miesiąca Volkswagen chce testować jeszcze na szutrze, a potem na asfalcie. W planie jest wyjazd do Grecji albo Hiszpanii, aby sprawdzić samochód w wysokich temperaturach. Testowaniem Polo zajmują się Sepp Dieter Depping, Pontus Tidemand oraz od niedawna Eric Camilli.

– Żeby homologować Polo R5 1 sierpnia, musielibyśmy przekazać do FIA kompletną dokumentację już na koniec maja. To dla nas zdecydowanie zbyt wcześnie. Regulamin R5 jest bardzo rygorystyczny i w późniejszym terminie nie można wprowadzać poprawek. Dlatego chcemy mieć nieco więcej czasu, żeby przeanalizować wyniki poprzednich testów i zmienić niektóre rzeczy przed kolejnymi jazdami. Aby myśleć o sukcesach na konkurencyjnym rynku R5, należy precyzyjnie przeprowadzić homologację – powiedział dyrektor VW Motorsport, Sven Smeets.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *