Fot. Benjamin Nouet


Przygotowania do Rajdu Walii rozpoczęte – Hyundai i M-Sport już testują

Autor: | 12 października 2017

Dopiero co skończył się Rajd Katalonii, a zespoły już przygotowują się do następnej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajdu Walii. 

Dwie najlepsze ekipy w stawce, M-Sport oraz Hyundai wybrały się w okolice, w których rozegra się następna impreza, by pracować nad ustawieniami. Jest to niezwykle istotne, bowiem to jedyny taki rajd w roku. Zawsze w trakcie rundy albo tuż przed nią w walijskich lasach leje deszcz, więc rywalizacja odbywa się na błocie.

Dla brytyjskiego teamu testował na razie Ott Tanak, który w weekend wystartuje za kierownicą poprzedniej generacji Fiesty WRC w swoim domowym Saarenmaa Rally. Zwyczajowo M-Sport jeździ białym autem podczas przygotowań do imprez, ale tym razem od poprzedniego rajdu minęło tak mało czasu, że Ford posiada oklejenie, którego zawsze używa Sebastien Ogier.

Natomiast Hyundai ma nad czym pracować. Po gigantycznych problemach z zawieszeniem muszą jakoś to naprawić, chociaż nie mogą wprowadzić nowych części, więc przed koreańską ekipą bardzo trudne zadanie. Na razie i20 Coupe WRC w ulewie testował Thierry Neuville.

Rajd Walii odbędzie się w dniach 26-29 października, a jego bazą jest miasto Deeside.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *