Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Argentyny: Dominacja Tanaka, straty Ogiera

Autor: | 27 kwietnia 2018

Ott Tanak/Martin Jarveoja powiększają przewagę w Rajdzie Argentyny, piątej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. Estończycy są 22,7 sekundy przed Krisem Meeke/Paulem Nagle oraz 28,6 przed Thierrym Neuvillem/Nicolasem Gilsoulem.

Pogoda w Argentynie cały czas nie zmienia. Jest bardzo ciepło i słonecznie. Z tych warunków nie skorzystają już niestety Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila. Finowie rano uszkodzili zawieszenie i okazało się, że to spowodowało awarię układu smarowania olejowego i Toyota musiała wycofać swoją załogę z dalszej części rajdu.

Tanak pokazuje niesamowitą dyspozycję i dzięki temu triumfował na wszystkich trzech popołudniowych odcinkach. Estończyk jedzie wszystko i na razie zmierza po zwycięstwo. Na drugie miejsce awansował Meeke, który jedzie dobrym tempem, ale odstaje od Otta. Mimo wszystko musi być zadowolony, bo nie ma żadnych problemów i spokojnie plasuje się za Tanakiem.

Trzeci Neuville odnalazł swoje tempo i mógł przyspieszyć, dzięki czemu przesunął się z szóstej lokaty na trzecią. Na finiszu tego etapu wyprzedził Daniego Sordo/Carlosa del Barrio. Hiszpanie stracili nieco czasu na OS8, ale i tak mają dobrą pozycję do ataku. Jednak jutro już nie będą mieli przewagi nad rywalami, w postaci lepszej pozycji startowej. Piątkę zamykają Sebastien Ogier/Julien Ingrassia. Francuzi tracili sporo czasu przez otwieranie trasy, ale jutro będą ruszali w lepszych warunkach.

Niecałe pięć sekund za nimi są Craig Breen/Scott Martin, którzy cały czas jadą dobrze, ale nieco odstają od czołówki. Aż na siódme miejsce spadli Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger. Norwegowie na OS6 złapali kapcia i stracili dużo czasu. Potem nie odzyskali już swojego porannego rytmu, więc odrabianie strat szło słabo. Ósmi są Esapekka Lappi/Janne Ferm znów przebili oponę i spadli za plecy Elfyna Evansa/Daniela Barritta. Ale na ostatnim dzisiejszym oesie wyprzedzili załogę M-Sport-Ford. Dziesiątkę zamykają Teemu Suninen/Mikko Markkula. Z kolei Khalid Al-Qassimi/Chris Patterson zajmują 15. pozycję.

W WRC-2 wciąż prowadzą Pontus Tidemand/Jonas Andersson, ale Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen tracą tylko 18 sekund. Na trzeciej lokacie plasują się Gus Greensmith/Craig Parry.

Jutrzejszy etap rozpocznie się odcinkiem Tanti – Mataderos o godzinie 13:23 polskiego czasu.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *