Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Argentyny: Neuville pierwszym liderem

Autor: | 27 kwietnia 2018

Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul wygrali superoes w Villa Carlos Paz i zostali liderami 38. Rajdu Argentyny. Za nimi są Ott Tanak/Martin Jarveoja oraz Sebastien Ogier/Julien Ingrassia.

Była to nocna próba, ale wciąż temperatura była wysoka. Ten odcinek zawsze jest atrakcyjny, bowiem jest bardzo ciasno, a dookoła gromadzą się tłumy widzów.

Neuville pokazał się z bardzo dobrej strony, ale triumf na tym oesie nic nie znaczy, bowiem prawdziwy rajd zaczyna się dopiero w piątek. Ledwie trzy dziesiąte sekundy za plecami Belga znajduje się Tanak, a kolejną jedną dziesiątą dalej jest Ogier. Francuz jutro stracić dużo czasu, bowiem będzie otwierał trasę i jazda normalnym tempem będzie niemal niemożliwa.

Pół sekundy do zespołowych partnerów stracili Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger. Ostatnim duetem, który zmieścił się w sekundzie różnicy w stosunku do Neuville’a, byli Kris Meeke/Paul Nagle. Dalej znajdują się dwie fińskie załogi: Esapekka Lappi/Janne Ferm oraz Teemu Suninen/Mikko Markkula. Kolejne miejsca w dziesiątce osiągnęli Dani Sordo/Carlos del Barrio, Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila oraz Elfyn Evans/Daniel Barritt.

Dopiero 14. czas mieli Khalid Al-Qassimi/Chris Patterson, którzy byli wolniejsi od Thierry’ego aż o 6,5 sekundy. Od początku problemy mają Craig Breen/Scott Martin. Duet Citroena pojechał gorzej od Belga o 2,1 sekundy, lecz po chwili spóźnił się o minutę na punkt kontrolny i otrzymał karę 10 sekund.

W WRC-2 prowadzą Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen przed Pontusem Tidemandem/Jonasem Anderssonem oraz Gusem Greensmithem/Craigiem Parrym.

Piątkowy etap rozpocznie się o godzinie 13:13 polskiego czasu, odcinkiem Las Bajadas – Villa del Dique.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *