Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Argentyny: Tanak bardzo blisko triumfu

Autor: | 29 kwietnia 2018

Ott Tanak/Martin Jarveoja pozostają na pozycji liderów Rajdu Argentyny. Estończycy mają 46,5 sekundy przewagi nad Thierrym Neuvillem/Nicolasem Gilsoulem oraz 1:08,2 minuty nad Danim Sordo/Carlosem del Barrio.

Początek dnia był słoneczny, lecz później pojawiła się gęsta mgła, która bardzo utrudniała zadanie zawodnikom. Jednak obyło się bez wypadków i niemal cała stawka królewskiej klasy ukończyła ten etap.

Tanak wygrał dziś pięć oesów i podwoił swoją przewagę nad drugim kierowcą. Na tę pozycję wskoczył Neuville, który jechał bardzo dobrym tempem, ale nie był w stanie rzucić wyzwania zawodnikowi Toyoty. Trójkę zamyka Sordo. Hiszpan utrzymuje dobrą dyspozycję i jego lokata na podium wydaje się być niezagrożoną.

Czwarte miejsce zajmują Sebastien Ogier/Julien Ingrassia. Francuzi jechali spokojnie i ostrożnie, bowiem nie chcieli ryzykować popełnienia błędu w trudnych warunkach atmosferycznych. Wynika to z tego, że w walce o tytuł mistrzowski każdy punkt może być kluczowy. Za nimi jadą Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger, którzy nie błyszczą tempem, ale wciąż są na dobrej lokacie. Na szóstą pozycję wskoczyli Esapekka Lappi/Janne Ferm. Na OS11 wypadli z trasy ze względu na błąd w notatkach, ale skończyło się tylko na drobnym uszkodzeniu prawego tylnego zawieszenia. Kierowca mówił, że to podobna wpadka do tej, jaka spotkała na Korsyce Krisa Meeke/Paula Nagle. Lecz tam duet Citroena mocno rozbił auto.

Siódmi są Elfyn Evans/Daniel Barritt, którzy minimalnie przyspieszyli, ale ich tempo wciąż jest niezadowalające. Za nich spadli Meeke/Nagle. Jechali na trzecim miejscu, ale złapali kapcia na OS15 i musieli zmienić koło. Dziesiątkę zamykają Teemu Suninen/Mikko Markkula oraz Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen. Natomiast Khalid Al-Qassimi/Chris Patterson plasują się na 14. lokacie. Craig Breen/Scott Martin rozbili się na OS11, jednak kontynuowali jazdę. Do drugiej pętli już nie wystartowali, bowiem klatka bezpieczeństwa została uszkodzona, więc nie ukończą tego rajdu.

W WRC-2 prowadzenie objął Rovanpera, a dalej są Pontus Tidemand/Jonas Andersson i Gus Greensmith/Craig Parry.

Ostatni etap imprezy rozpocznie się próbą Copina – El Condor, która rozpocznie się o godzinie 14:08 polskiego czasu.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *