Fot. Sophie Graillon


Rajd Australii: Shakedown dla Ogiera

Autor: | 15 listopada 2018

Sebastien Ogier/Juliena Ingrassia byli najszybsi na 5-kilometrowym odcinku testowym, który otworzył rywalizację w 27. Rajdzie Australii.

W Coffs Harbour jest ciepło, bowiem termometry wskazywały w trakcie oesu 27 stopni Celsjusza. Jednak na cały weekend zapowiadana jest deszczowa pogoda, co byłoby wybawieniem dla liderów cyklu. Gdyby było mokro, to Ogier z miejsca stałby się faworytem do zwycięstwa w tym rajdzie.

Seb zaliczył cztery przejazdy, podczas gdy niektóre załogi przejechały pętlę nawet sześciokrotnie. Większość osiągała najlepsze wyniki na ostatnich rundach, bowiem z każdą jazdą trasa była coraz bardziej oczyszczona z luźnego szutru.

Drudzy byli Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger, którzy byli jednymi z tych, którzy postanowili jeździć jak najwięcej. Norwegowie stracili do Francuza tylko 0,2 sekundy. Podobnie Ott Tanak/Martin Jarveoja, którzy na tym samym przejeździe wyrównali czas duetu Hyundaia. Jednak Mikkelsen szybciej wyjechał na trasę, dlatego został sklasyfikowany przed Estończykiem.

Czwarci ze stratą 0,3 sekundy do Seba, byli główni kontrkandydaci mistrzowskiej załogi M-Sportu, czyli Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul. Oni jechali ten oes pięć razy. Piąte miejsce osiągnęli Craig Breen/Scott Martin, który stracili pół sekundy do Belgów. Jednak najlepszy wynik mieli już podczas trzeciego przejazdu, więc rezerwy z pewnością są. Szóści byli Hayden Paddon/Sebastian Marshall, a więc główni faworyci kibiców. Nowozelandczyk ma wielu wielbicieli wśród Australijczyków, ale też na Antypody przyjechało za nim sporo fanów z jego kraju.

Dwie kolejne lokaty zajęły duety Toyoty. Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila byli wolniejszy o dwie dziesiąte od Paddona, ale o 0,1 szybsi od Esapekki Lappiego/Janne Ferma. Dziesiątkę zamknęły z kolei załogi M-Sport-Ford. Dziewiąci byli Teemu Suninen/Mikko Markkula, a za nimi znaleźli się Elfyn Evans/Daniel Barritt, którzy podobnie jak Mikkelsen wyjeżdżali na trasę sześć razy. Podobną częstotliwość mieli Mads Ostberg/Torstein Eriksen, którzy osiągnęli jedenaste miejsce ze stratą 0,4 sekundy do Evansa. Dopiero 18. czas mieli Jourdan Serderidis/Lara Vanneste w Fieście WRC. Ubiegłoroczny mistrz już zlikwidowanego cyklu WRC Trophy był ponad 30 sekund wolniejszy od Ostberga.

W WRC-2 najlepsi byli Alberto Heller/Jose Luis Diaz przed Pedro Hellerem/Pablo Olmosem oraz Arminem Kremerem/Pirminem Winklhoferem.

Dziś wieczorem polskiego czasu rozpocznie się prawdziwa rywalizacja o mistrzostwo świata. O godzinie 22:03 wystartuje OS1 Orara East.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *