Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Chile odwołany!

Autor: | 30 listopada 2019

Organizatorzy Rajdu Chile poinformowali, że przyszłoroczna impreza nie odbędzie się. To oznacza, że powstanie luka w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata. 

Przyczyny takiej decyzji są klarowne i zrozumiałem. Od miesiąca w Chile trwają manifestacje i protesty. Rozpoczęło się to od podwyżek cen metra, ale chodzi przede wszystkim o kwestie socjalne. W stolicy kraju, Santiago manifestuje nawet milion osób. Na ulicach mamy wojsko, wprowadzono nawet godzinę policyjną.

Organizatorzy chcieli podjąć taką decyzję już teraz, bowiem przekonują, że nawet za pół roku, kiedy rajd miał się odbyć, nie będzie wystarczająco bezpiecznie i komfortowo. Stwierdzono, że nie są to warunki na rozgrywaniu rundy WRC, ale już teraz słychać zapewnienia, że Chile chce powrócić do kalendarza w 2021 roku.

Chwilowo mówiło się o tym, że Katalonia może zastąpić amerykańską imprezę. Hiszpanie z uwagi na system rotacyjny mają powrócić do kalendarza za dwa lata. Władze tej rundy wykluczyły możliwość wskoczenia w miejsce Chile. W komunikacie możemy przeczytać, że sponsorzy przerzucili swoje finanse na inne wydarzenia, więc nie ma szans na rozegranie Katalonii w kwietniu. Obecnie bierze się pod uwagę ewentualność odbycia 13. rund w sezonie 2020. Dla producentów byłoby to dobre rozwiązanie, bo kalendarz jest ciasny, a odwołanie Chile zredukuje koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *