Fot. Peugeot Sport


Rajd Dakar: Sainz zwycięzcą szóstego etapu, kolejny awans Przygońskiego

Autor: | 12 stycznia 2018

Carlos Sainz/Lucas Cruz wygrali szósty etap Dakaru. To oznacza, że wszystkie załogi Peugeota uzyskiwały najlepszy czas na poszczególnych oesach i każda z nich zrobiła to po razie. Liderami pozostają Stephane Peterhansel/Jean-Paul Cottret.

Sainz prowadził przez cały odcinek z Arequipy do La Paz. Ostatecznie na mecie pokonał Peterhansela o ponad 4 minuty. Trzeci byli Nasser Al-Attiyah/Matthieu Baumel ze stratą pięciu minut do Hiszpanów. Dziesiąty czas wykręcili Kuba Przygoński/Tom Colsoul, co przyniosło im awans na świetne 6. miejsce w generalce.

Liderem wciąż jest Peterhansel z 27 minutami przewagi nad Sainzem. Na trzeciej lokacie pozostają Bernhard Ten Brinke/Michel Perin, którzy na razie są wolniejsi od Francuza o godzinę i 20 minut. Przygoński jest szósty ze stratą niemal 50 minut do piątej lokaty. Benediktas Vanagas/Sebastian Rozwadowski byli wczoraj na 14. miejscu, a w generalce przesunęli się na 44. pozycję. Peter Van Merksteijn/Maciej Marton wykręcili 13. rezultat i utrzymali 11. lokatę.

W kategorii motocykli wygrał Antoine Meo przed Tobym Pricem oraz Kevinem Benavidesem. Obaj zawodnicy stracili do Francuza 30 sekund. Maciej Giemza był 43., Paweł Stasiaczek 56., a Maciej Berdysz 73. W klasyfikacji ogólnej wciąż prowadzi Benavides przed Adrienem Van Beverenem i Matthiasem Walknerem. Giemza jest 33., Stasiaczek 66., a Berdysz 69.

Wśród quadów najszybszy był Jeremias Gonzalez Ferioli, który pokonał Pablo Copettiego i Nelsona Augusto Sanabrię Galeano. Kamil Wiśniewski był 15. W generalce lideruje Ignacio Casale z przewagą 41 minut nad Alexisem Hernandezem. Trzeci jest Copetti. Wiśniewski wskoczył na 21. lokatę.

W SxS najlepszy czas osiągnęli Patrice Garrouste/Steven Griener przed Reinaldo Varelą/Gustavo Gugelminem oraz Juanem Carlosem Uribe Ramosem/Javierem Uribe Godoyem. W ogólnej klasyfikacji Varela ma ponad pół godziny przewagi nad Ramosem i niemal półtorej godziny nad Garrouste. Claude Fournier/Szymon Gospodarczyk byli piąci, a generalnie są na czwartym miejscu.

W kategorii ciężarówek wygrali Federico Villagra/Ricardo Adrian Torlaschi/Adrian Arturo Yacopini. Drudzy byli Martin Kolomy/Jiri Stross/Rostislav Plny, a trzeci Ton Van Kenugten/Bernard Der Kinder/Peter Willemsen. Dave Ingels/Michał Wrzos/Kurt Keysers byli 19. W generalce Eduard Nikołajew/Jewgienij Jakowlew/Władimir Rybakow mają 52 minuty przewagi nad Villagrą. Na trzecim miejscu utrzymują się Siegiej Wiazowicz/Paweł Haranin/Andriej Żychulin. Ingels jest 20.

Kolejny etap, już w pełni boliwijski odbędzie się w sobotę. Odcinek z La Paz do Uyuni liczyć będzie 726 kilometrów, w tym 425 kilometrów próby sportowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *