Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Finlandii jednak odwołany!

Autor: | 3 czerwca 2020

Organizatorzy 70. Rajdu Finlandii poinformowali, że legendarna runda Rajdowych Mistrzostw Świata jednak nie odbędzie się. 

Wszystko wskazywało na to, że najlepsi rajdowi zawodnicy świata wrócą do rywalizacji w Finlandii. Jednak okazuje się, że fani WRC będą musieli jeszcze poczekać na wznowienie rywalizacji po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

– Mimo że sytuacja w odniesieniu do COVID-19 w Finlandii i na świecie poprawiła się, istnieje wiele bieżących czynników zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu, związanych z organizacją Neste Rally Finland, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że impreza miałaby odbyć się za dwa miesiące – brzmi komunikat.

– Obok niepewności co do rozwoju pandemii COVID-19 istnieją również inne niewiadome z tym związane. Na przykład, brak informacji na temat tego czy obecne ograniczenia nałożone przez władze państwowe będą nadal obowiązywać oraz czy zagraniczni uczestnicy i kibice będą mogli bezpiecznie podróżować do Finlandii – czytamy w dalszej części.

Rajd ten miał odbyć się w dniach 6-9 sierpnia, ale już wiemy, że tak się nie stanie. Obostrzenia w Finlandii miały być znoszone od końca lipca, więc pozwolono zespołom fabrycznym na testy. Lecz myśli o powrocie serii należy odłożyć.

Kolejny w kalendarzu jest Rajd Nowej Zelandii, ale i on ma być odwołany. Potwierdzenia tej informacji spodziewamy się jutro, ale nie jest to niespodzianka, ponieważ władze kraju zapowiadały zamknięcie granic na długi czas. W trzecim tygodniu września ma odbyć się Rajd Turcji i być może tam zawodnicy będą mogli się ścigać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *