Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Finlandii może być przełożony

Autor: | 8 maja 2020

FIA wraz z Promotorem WRC wciąż szukają najlepszych rozwiązań, aby wznowić sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Najnowsze doniesienia są takie, że Rajd Finlandii może być rozegrany w późniejszym terminie.

Władze zastanawiają się nad przesunięciem popularnego „Grand Prix Finlandii”. W tym kraju obowiązują obostrzenia, które sprawiają, że nie można organizować imprez masowych do końca lipca. Co prawda, runda ta ma odbyć się w dniach 6-9 sierpnia, ale nie jest pewne czy ograniczenia nie ulegną przedłużeniu. Dlatego rajd ten może być przesunięty na wrzesień lub październik. Wciąż prawdopodobne jest, że cykl powróci do rywalizacji w lipcu w Kenii. Promotor aktywnie współpracuje z rządem tego kraju, by to mogło się udać.

W komunikacie WRC Promoter informuje, że obecnie trwa monitorowanie sytuacji. Na cel został wzięty rozwój pandemii i kontynuacja ograniczeń rządowych. Dlatego nie można na razie podjąć żadnych konkretnych decyzji. W piśmie podkreślony jest fakt, że fani, kierowcy, zespoły i media mają dbać nie tylko o swoje bezpieczeństwa, ale też społeczeństwa. W związku z tym nie należy spodziewać się nadmiernego ryzyka przy organizacji rundy.

– Naszym celem jest teraz jak najlepsze monitorowanie w miarę zmieniającej się sytuacji wokół pandemii i ograniczeń rządowych. Nie będą podejmowane żadne decyzje dotyczące dat wydarzeń, zanim dostępne będą aktualizacje odpowiedniego stanu alarmowego. Wszyscy zainteresowani, w tym fani, kierowcy, zespoły, media, dostawcy i inni, mają obowiązek dbać o ochronę nie tylko nas samych, ale także szerszej społeczności, i to jest nasz główny cel. Pozostajemy zobowiązani do kontynuowania możliwie największej liczby rajdów w ich bieżącej dacie lub, w miarę możliwości, w zmienionym terminie – brzmi komunikat.

Przy okazji dyrektor FIA ds. rajdów, Yves Matton zapowiedział drobną zmianę przepisów. Obecne nie klarują, co z mistrzostwami, gdy większość rund będzie odwołanych. Nowelizacja ma stanowić, że aby wyłonić mistrza, konieczne będzie rozegranie przynajmniej siedmiu rajdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *