Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Katalonii: Testowy dla Ogiera

Autor: | 5 października 2017

Sebastien Ogier/Julien Ingrassia osiągnęli najlepszy czas na shakedownie, rozpoczynającym Rajd Katalonii, jedenastą rundę mistrzostw świata.

Francuzi wykręcili najlepszy rezultat podczas czwartego przejazdu próby Salou. Dzięki temu pokonali Krisa Meeke/Paula Nagle o 0,3 sekundy. Świetnie zaprezentowali się Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger, dla których jest to pierwszy rajd w barwach Hyundaia.

Czwarci byli Dani Sordo/Marc Marti, a więc faworyci miejscowej publiczności. Ten sam wynik, czyli 0,9 sekundy straty o Ogiera osiągnęli Ott Tanak/Martin Jarveoja, ale wykonali swój najlepszy przejazd dopiero za trzecim razem. Szóści byli Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila, lecz oni nie notowali zbyt konkurencyjnych czasów. Może to też wynikać z tego, że Toyota nie jest zbyt mocna na technicznych rundach.

Siódmy czas wykręcili Mads Ostberg/Ola Floene, co na pewno jest dla nich pozytywne. Dopiero za nimi uplasowali się Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul. Wiceliderzy cyklu stracili niemal dwie sekundy do Sebastiena. Dziesiątkę zamknęli Juho Hanninen/Kaj Lindstrom i Elfyn Evans/Daniel Barritt.

Łukasz Pieniążek/Przemysław Mazur byli siódmi w WRC-2.

Jutro rozpocznie się prawdziwa część rajdu. O godzinie 9:53 odbędzie się OS1 Caseres.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *