Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Korsyki: Kłopoty Tanaka, Neuville liderem

Autor: | 31 marca 2019

Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul objęli prowadzenie w 62. Rajdzie Korsyki. Belgowie skorzystali na kłopotach innych i niespodziewanie mogą wygrać czwartą rundę tego sezonu WRC.

Pogoda wciąż jest podobna. Świeci słońce, termometry pokazują w granicach 15 stopni Celsjusza. W związku z tym warunki są przyzwoite.

Belgowie przyspieszyli i wygrali dwa ostatnie odcinki specjalne. Z kolei znajdujący się niecałe 5 sekund za nimi Elfyn Evans/Scott Martin zanotowali spore straty na maratońskiej próbie Castagniccia. Dlatego spadli za Belgów. Na trzecią lokatę wskoczyli cały czas walczący ze swoim autem Sebastien Ogier/Julien Ingrassia. Mimo wszystko ich batalia przynosi skutki i pomimo złego weekendu mogą stanąć na podium.

Podobnie jak wczoraj, Dani Sordo/Carlos del Barrio bardzo stracili tempo na popołudniowej pętli, dlatego zostali wyprzedzeni przez Ogiera. Piąci są Teemu Suninen/Marko Salminen. Finowie jadą nieźle, ale jednak nieco odstają. Na szóstą pozycję spadli Ott Tanak/Martin Jarveoja, którzy na OS11 złapali kapcia i musieli zmienić koło. Przez to pogoń za duetem M-Sport-Ford to już ich ostatni cel w ten weekend.

Niemal dwie minuty do liderów tracą Esapekka Lappi/Janne Ferm, co pokazuje ja dużą robotę wykonuje Ogier. C3 podczas tego rajdu jest nieznośne w prowadzeniu i dla Finów to prawdziwa katorga. Sebastien Loeb/Daniel Elena jadą spokojnie i uczą się samochodu. Wciąż jednak ich tempo nie jest zadowalające. Kris Meeke/Sebastian Marshall jadą cały czas bardzo szybko, ale będzie im ciężko dogonić legendarnych mistrzów. Dziesiątkę zamykają Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila, którzy na OS11 złapali kapcia i również zmieniali koło.

W WRC-2 Pro żadna załoga nie ukończyła dnia. Najpierw Kalle Rovanpera/Jonne Halltunen wycofali się z powodów technicznych, a potem Łukasz Pieniążek/Kamil Heller rozbili się na OS12. Jeśli Polacy wrócą jutro do walki to powinni wygrać rywalizację w tej klasie. Z kolei w niefabrycznym WRC-2 cały czas liderują Fabio Andolfi/Simone Scattolin. Drudzy są Nikołaj Griazin/Jarosław Fiodorow, a trzeci Ole Christian Veiby/Jonas Andersson. Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak są czwarci, a na OS10 zmieniali koło, więc szanse na podium są małe. Eric Camilli/Francois-Xavier Buresi nie ukończą rajdu, bowiem ich Volkswagen zapalił się. Załodze jednak nic się nie stało.

Jutrzejszy dzień rozpocznie się próbą Eaux de Zilia o godzinie 9:45.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *