Fot. Citroen Racing


Rajd Korsyki: Meeke najlepszy na testowym

Autor: | 5 kwietnia 2018

Kris Meeke/Paul Nagle wykręcili najlepszy czas na odcinku testowym, inaugurującym 61. edycję Rajdu Korsyki, czwartą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata.

Warunki do jazdy były dziś niezłe. Termometry wskazywały około 18 stopni Celsjusza i świeciło słońce, więc nie tylko zawodnicy, ale też kibice mogli być zadowoleni.

Nie zaskakuje fakt, że Citroen był najszybszy, ale rozmiary zwycięstwo Krisa szokują. Na nieco ponad pięciokilometrowej próbie miał aż 2,2 sekundy przewagi nad drugimi Andreasem Mikkelsenem/Andersem Jaegerem. Osiem dziesiątych za zespołowymi kolegami byli Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul, natomiast pół sekundy dalej znaleźli się Dani Sordo/Marc Marti.

Na piątej lokacie zostali sklasyfikowani Sebastien Ogier/Julien Ingrassia, a sekundę dalej uplasowali się ich koledzy z M-Sport-Ford, Elfyn Evans/Phil Mills. Ten duet potrzebuje dużej praktyki, więc zaliczyli komplet aż sześciu przejazdów. Wszystkie załogi z miejsc 1-6 wykręcały najlepsze wyniki za pierwszym razem, bowiem wtedy asfalt był najbardziej czysty. Dopiero siódmi byli Sebastien Loeb/Daniel Elena, lecz w Meksyku również nie błyszczeli na shakedownie, a w trakcie rajdu odpalili.

Ósmą pozycję zajęli Ott Tanak/Martin Jarveoja, jednak to nie dziwi, bowiem niewielu spodziewa się, by na tak krętym rajdzie Yaris WRC dominował. Za nimi znaleźli się Stephane Lefebvre/Gabin Moreau w Citroenie C3 R5, który debiutuje w mistrzostwach. Dziesiątkę zamknęli Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila, a dalej byli Esapekka Lappi/Janne Ferm. Czternasty czas osiągnęli Bryan Bouffier/Xavier Panseri, którzy zamykają stawkę nowych aut WRC.

W WRC-2 najlepszy był Lefebvre przed Yoannem Bonato/Benjaminem Boulloudem i Gusem Greensmithem/Craigiem Parrym. Łukasz Pieniążek/Przemysław Mazur zajęli w tej klasie siódmą lokatę.

Prawdziwa rywalizacja rozpocznie się jutro o godzinie 9:50 odcinkiem La Porta – Valle di Rostino.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *