Fot. Toyota Gazoo Racing WRC


Rajd Korsyki: Meeke najszybszy na shakedownie

Autor: | 28 marca 2019

Kris Meeke/Sebastian Marshall wykręcili najlepszy czas w odcinku testowym Sorbo Ocagnano, który otworzył 62. edycję Rajdu Korsyki, który stanowi czwartą rundę tegorocznego sezonu mistrzostw świata.

Nie było dziś zbyt ciepło na trasie i ten stan nie powinien zmienić się przez cały weekend. Mieliśmy 14 stopni Celsjusza i świeciło słońce.

Meeke na oesie liczącym 5,39 kilometra osiągnął bardzo dobry czas 3:46,7. Zrobił to w trzecim przejeździe. O 0,9 sekundy wolniejsi od niego byli ubiegłoroczni triumfatorzy – Sebastien Ogier/Julien Ingrassia. Oni wolno się rozkręcali i prawdopodobnie sprawdzali jeszcze setup auta. Trójkę zamknęli Ott Tanak/Martin Jarveoja. Co ciekawe, Estończycy jako jedyni mieli najlepszy swój wynik już podczas pierwszej pętli.

Z ponad dwoma sekundami straty, na czwartym miejscu uplasowali się Dani Sordo/Carlos del Barrio. Ledwie jedną dziesiątą wolniejsi od załogi Hyundaia byli Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila. Na szóstej pozycji znajdujemy pierwszy duet M-Sport-Ford, a więc Elfyna Evansa/Scotta Martina. Tuż za nimi byli Esapekka Lappi/Janne Ferm, z czasem niemal trzy sekundy gorszym od Meeke’a.

Dalej mamy dwie załogi Hyundaia, które nie poradziły sobie najlepiej dziś rano, ale to nic nieznaczy. Sebastien Loeb/Daniel Elena mieli ósmy czas, a Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul ze stratą 3,4 sekundy, dziewiąty. Dziesiątkę zamknęli Teemu Suninen/Marko Salminen. 28. wynik mieli Jean-Charles Beaubelique/Julien Pesenti, 64. Armando Pereira/Remi Tutelaire, a Alain Vauthier/Gilbert Dini 68. Z kolei Robert i Celia Simonetti nie wystartowali.

W WRC-2 Pro najlepsi byli Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen przed Łukaszem Pieniążkiem/Kamilem Hellerem. Z kolei w niefabrycznej kategorii aut R5 najszybsi byli Eric Camilli/Francois-Xavier Buresi, a dalej znaleźli się Nikołaj Griazin/Jarosław Fiodorow i Nicolas Ciamin/Yannick Roche. Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak potraktowali shakedown czysto testowo, bowiem mieli 16. wynik ze stratą blisko minuty do Camilliego.

Jutro rozpocznie się właściwa część rajdu. OS1 Bavella wystartuje o godzinie 8:29.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *