Fot. Hyundai Motorsport


Rajd Meksyku: Neuville najlepszy po nocnych superoesach, problemy Kajetanowicza

Autor: | 13 marca 2020

Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul  liderują po pierwszych dwóch odcinkach Rajdu Meksyku. Belgowie mają nieznaczną przewagę nad Elfynem Evansem/Scottem Martinem oraz Ottem Tanakiem/Martinem Jarveoją.

Tradycyjny początek na ulicach Guanajuato zgromadził ogromne ilości kibiców. Warunki na trasie były dobre, ale zawodnicy nie ryzykowali przed piątkowym etapem, bowiem to było tylko 2,24 kilometra rywalizacji.

Neuville wygrał oba oesy i lideruje z przewagą 1,1 sekundy nad Evansem. Walijczyk w obu przypadkach był drugi. Na trzecim miejscu plasuje się Tanak, który słabiej się spisałem na pierwszej próbie, ale potem znacznie się poprawił i awansował o trzy lokaty. Jedną dziesiątą sekundy za nim znajdujemy Teemu Suninena/Jarmo Lehtinena. Załoga M-Sportu ma dalszą pozycję startową, więc dziś może być groźna. Podobnie Dani Sordo/Carlos del Barrio, którzy jadą pierwszą rundę w sezonie. Obecnie Hiszpanie tracą do lidera 2,3 sekundy i są na piątej pozycji.

Dopiero szóści są Sebastien Ogier/Julien Ingrassia, którzy bardzo ostrożnie potraktowali otwarcie rajdu. Ponadto kierowca mówił o tym, że nie jest pewny czy w obliczu światowej katastrofy powinni się ścigać. Można przewidywać, że nie jest najbardziej skupiony na swojej pracy. Już cztery sekundy do Neuville’a tracą Gusa Greensmith/Elliott Edmondson. Ex aequo z nimi na siódmym miejscu plasują się Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen. Dalej są Esapekka Lappi/Janne Ferm oraz Oliver Solberg/Aaron Johnston.

W WRC-2 prowadzą Pontus Tidemand/Patrik Barth z trzema dziesiątymi przewagi nad Ole Christianem Veibym/Jonasem Anderssonem oraz 1,1 sekundy nad Nikołajem Griazinem/Jarosławem Fiodorowem. Z kolei w WRC-3 lideruje Solberg, a dalej są Benito Guerra Jr./Daniel Cue i Marco Bulacia Wilkinson/Giovanni Bernacchini. Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak zajmują ostatnie, dziewiąte miejsce w klasyfikacji klasy ze stratą 16,2 sekundy do lidera. Polacy mieli drobne problemy techniczne na nocnych oesach, ale dziś postarają się odrabiać straty.

Dzisiejszy etap rusza odcinkiem El Chocolate o godzinie 16:18 polskiego czasu.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *