Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Meksyku odbędzie się mimo kryzysu

Autor: | 4 lutego 2019

Organizatorzy trzeciej rundy mistrzostw świata, Rajdu Meksyku zapewniają, że ich impreza odbędzie się bez zakłóceń. Wcześniej media spekulowały, że niedobór benzyny w Guanajuato i Leon sprawi problemy, było to błędne myślenie, bowiem realnie nie ma to żadnego wpływu na zawodników. 

Nie było szans, żeby ten problem miał sparaliżować rundę WRC. Wszystko przez to, że rajdówki startujące w cyklu mają dostarczane paliwa przez serię, a dokładniej przez włoską firmę Panta, która zobowiązana jest do tego umową z WRC Promoter.

Braki benzyny w meksykańskich miastach wiążą się z przestępczością. Lokalne gangi dokonują kradzieży transportów paliwa, więc nie dociera ono do stacji. Dlatego ludzie zastanawiają się, jak duży ma to wpływ na wszystkie dziedziny życia i sporty, które organizowane są w tym kraju. Z racji tego, że WRC polega na własnym produkcie, to rajd jest niezagrożony.

– Rajd odbędzie się bez problemów, wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Kwestia niedoboru benzyny w  naszym przypadku nie ma wpływu na tę sytuację. Samochody rajdowe korzystają z benzyny FIA, która nie jest paliwem komercyjnym. WRC dostarcza kierowcom własną benzynę, więc to nie wpłynie na rajd. Pracujemy normalnie, nic nie zostało naruszone przez kwestie benzyny. W razie czego jesteśmy gotowi, by szybko reagować na kryzysową sytuację – powiedział dyrektor operacyjny rajdu, Gilles Spitalier.

Brak benzyny może być kłopotem dla fanów. Jednak dyrektor zapowiada, że zostaną uruchomione rallybusy, które będą kursować między bazą rajdu, a oesami. Gdyby zainteresowanie było większe, to liczba autobusów zostanie zwiększona. Przy okazji zapewnił, że mimo trudniej sytuacji, sprzedaż biletów na imprezę jest większa niż w zeszłym roku.

Rajd Meksyku odbędzie się w dniach 7-10 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *