Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Meksyku: Spokój Ogiera, pogoń Tanaka i pożar Lappiego

Autor: | 14 marca 2020

Sebastien Ogier/Julien Ingrassia prowadzą w Rajdzie Meksyku po piątkowym etapie. Francuzi mają 13,2 sekundy przewagi nad Teemu Suninenem/Jarmo Lehtinenem oraz już 33,2 sekundy nad Elfynem Evansem/Scottem Martinem.

Pogoda w Meksyku jest niezmienna. Jest gorąco i samochody odmawiają posłuszeństwa. Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul rywalizowali z Suninenem o drugą pozycję, ale mieli usterkę elektryki i wycofali się z tego etapu. Również Dani Sordo/Carlos del Barrio nie dojechali do końca z powodu problemów technicznych. Coś dużo gorszego spotkało Esapekkę Lappiego/Janne Ferma. Na mecie OS7 ich Fiesta WRC zaczęła się palić. Załoga opuściła pojazd, który po chwili spłonął. W związku z tym, że auto płonęło na drodze, odwołano OS8. Pierwsze dwie załogi mają dziś wrócić, natomiast Lappi i Ferm już nie.

Ogier cały czas spokojnie kontroluje swoją przewagę. Jeśli Francuza ominą przygody to jest duże prawdopodobieństwo, że wygra swój pierwszy rajd dla Toyoty. Drugi Suninen korzystał z pozycji na drodze i można oczekiwać, że kiedy takie same warunki będą mieli Seb czy Evans, to nie będą mogli rzucić im wyzwania. Elfyn przetrwał jazdę na tzw. „przecieraku” i niespodziewanie jest trzeci.

Ledwie 0,2 sekundy za nim są Ott Tanak/Martin Jarveoja. Po wcześniejszych kłopotach Estończycy atakują i realnie mogą walczyć o drugie miejsce. Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen przyspieszyli i są blisko Evansa oraz Tanaka. Jednak Ott i Kalle będą dziś jechali z przodu, więc nie będą mieli łatwego zadania. Szóści są Gus Greensmith/Elliott Edmondson, którzy jednak już sporo tracą do Kalle. Dziesiątkę zamykają Pontus Tidemand/Patrik Barth, Nikołaj Griazin/Jarosław Fiodorow, Marco Bulacia Wilkinson/Giovanni Bermacchini i Emilio Fernandez/Ruben Garcia.

W WRC-2 prowadzi Tidemand przed Griazinem i Ole Christianem Veibym/Jonasem Anderssonem. Z kolei w WRC-3 lideruje Bulacia. Dalej są Fernandez i Ricardo Trivino/Marc Marti. Czwarci są Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak z ponad ośmioma minutami straty do lidera.

Dzisiejszy etap rozpocznie się o godzinie 15:58 polskiego czasu odcinkiem Guanajuatito.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *