Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Monte Carlo: Niesamowity Evans!

Autor: | 25 stycznia 2020

Elfyn Evans/Scott Martin powrócili na prowadzenie w klasyfikacji Rajdu Monte Carlo. Walijczycy mają 4,8 sekundy przewagi nad Sebastienem Ogierem/Julienem Ingrassią po dziesięciu odcinkach specjalnych. Trójkę zamykają Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul.

Dziś warunki są nieco trudniejsze niż wczoraj. Trasa jest zmrożona i znajduje się na niej sporo lodu. Dlatego załogi używały opon z kolcami.

Evans na pierwszym oesie nieco stracił, ale na kolejnym odpalił rakietę i zdeklasował rywali. To pozwoliło mu wyjść na pierwsze miejsce w połowie dzisiejszego etapu. Ogier lepiej zaczął dzień, ale w związku ze stratą blisko ośmiu sekund na OS10, musiał oddać prowadzenie swojemu partnerowi z ekipy Toyoty. Neuville z kolei chciał zaatakować i wygrał OS9, ale na drugim stracił 12 sekund do Elfyna. Obecnie jest 16 sekund za liderem i będzie mu ciężko nawiązać walkę z duetem japońskiego producenta.

Na czwartej pozycji są Sebastien Loeb/Daniel Elena. Oni znajdują się blisko dwie minuty za Evansem. Starali się oszczędzać opony, ale zwolnili za bardzo, co wiązało się ze słabymi czasami. Nieco zbliżyli się do nich Esapekka Lappi/Janne Ferm, jednak wciąż mają 35 sekund straty do legend WRC. Muszą też uważać na Kalle Rovanperę/Jonne Halttunena, którzy jadą 28 sekund za nimi. Na siódme miejsce wskoczyli Eric Camilli/Francois-Xavier Buresi. Już niecałe 10 minut straty notują Takamoto Katsuta/Daniel Barritt, którzy na OS9 uderzyli w bandę śnieżną i obrócili się. Dziesiątkę zamykają Nicolas Ciamin/Yannick Roche oraz Mads Ostberg/Torstein Eriksen.

Teemu Suninen/Jarmo Lehtinen cały czas odrabiają straty i są już na 15. lokacie. Jeśli będą tak dalej jechać to miejsce w dziesiątce będzie bardzo realne. Deividas Jocius/Mindaugas Varza wciąż plasują się na 20. pozycji, a Gus Greensmith/Elliott Edmondson wrócili do rywalizacji, ale są dopiero na 72. miejscu.

W WRC-2 prowadzi Ostberg przed Ole Christianem Veibym/Jonasem Anderssonem i Nikołajem Griazinem/Jarosławem Fiodorowem. W WRC-3 lideruje Camilli, a dalej są Ciamin i Yoann Bonato/Benjamin Boulloud.

Druga pętla rozpocznie się drugim przejazdem próby St-Leger-les-Melezes – La Batie Neuve o godzinie 14:08.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *