Fot. Hyundai Motorsport


Rajd Monte Carlo: Wielki atak Neuville’a, błąd i szczęście Loeba

Autor: | 26 stycznia 2020

Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul wyszli na prowadzenie w 88. Rajdzie Monte Carlo na dwa odcinki przed metą rajdu. Na drugie miejsce spadli Elfyn Evans/Scott Martin, a trzeci są Sebastien Ogier/Julien Ingrassia.

Poranna pętla była względnie sucha, dlatego można było atakować. Zawodnicy zdecydowali się na kombinację supermiękkich i miękkich opon, przy czym skorzystano z większej ilości tej pierwszej mieszanki, która daje dużo lepszą przyczepność.

Neuville od rana kontynuuje swój atak na wygraną i został liderem imprezy. Belg jedzie fantastycznie i tylko błąd może mu odebrać wygraną w pierwszej rundzie sezonu. Evans jest dziś szybszy z duetu Toyoty, ale traci do Thierry’ego cztery sekundy i osiąga gorsze czasy. Ogier nie czuje się zbyt pewnie za kierownicą w tych warunkach i postanowił nie ryzykować. Wydaje się, że Francuz będzie musiał zadowolić się najniższym stopniem podium.

Na czwartą pozycję wskoczyli Esapekka Lappi/Janne Ferm, którzy na dwunastym oesie wpadli w poślizg i zawadzi o bandę śnieżną, ale znów jadą dobrym tempem. Nie muszą już ryzykować, bowiem na OS14 Sebastien Loeb/Daniel Elena wypadli poza drogę i utknęli w rowie, ale kibice wypchnęli ich z powrotem na trasę. Mistrzowie stracili blisko pół minuty i nie powalczą już z Lappim. Spokojne szóste miejsce wciąż mają Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen, a siódme Takamoto Katsuta/Daniel Barritt.

Na ósmym miejscu są liderzy WRC-3 Eric Camilli/Francois-Xavier Buresi, a już na dziewiąte wskoczyli Teemu Suninen/Jarmo Lehtinen. Dziesiątkę zamykają Mads Ostberg/Torstein Eriksen. Deividas Jocius/Mindaugas Varza zajmują 18. pozycję.

W WRC-2 lideruje Ostberg, a dalej plasują się Adrien Fourmaux/Renaud Jamoul i Nikołaj Griazin/Jarosław Fiodorow. Ole Christian Veiby/Jonas Andersson odpadli dziś z walki po wypadku. W WRC-3 na czele jest Camilli przed Nicolasem Ciaminem/Yannickiem Roche oraz Yoannem Bonato/Benjaminem Boulloudem.

Ostatnia pętla Rajdu Monte Carlo rozpocznie się powtórnym przejazdem odcinka La Bollene Vesubie – Peira Cava, który wystartuje o godzinie 10:55.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *