Rajd Portugalii: Rekordowa ilość nowych WRC na starcie, niezwykle mocna obsada WRC-2

Autor: | 4 maja 2017

Organizatorzy Rajdu Portugalii opublikowali listę zgłoszeń do szóstej tegorocznej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Znajduje się na niej 65 załóg, w tym aż 14 w nowych autach kategorii WRC.

Czternaście samochodów w specyfikacji 2017, to absolutny rekord tego sezonu. Dla M-Sportu pojadą Sebastien Ogier/Julien Ingrassia, Ott Tanak z Raigo Molderem, który pierwszy raz w tym roku zastąpi Martina Jarveoję oraz Elfyn Evans/Daniel Barritt występujący w oklejeniu ekipy DMACK. Hyundai będzie reprezentowany przez Thierry’ego Neuville’a, Hayden Paddon/John Kennard i Dani Sordo/Marc Marti.

Pierwszy raz na starcie zobaczymy aż 3 Toyoty: Jari-Matti Latvalę/Miikkę Anttilę, Juho Hanninena/Kaja Lindstroma i Esapekkę Lappiego/Janne Ferma, którzy zadebiutują w aucie najwyższej kategorii. Na portugalskich szutrach wystąpią aż 4 Citroeny. Pojadą nimi Kris Meeke/Paul Nagle, Craig Breen/Scott Martin, Stephane Lefebvre oraz Khalid Al Qassimi/Chris Patterson. Natomiast jedyną prywatną załogą będą Mads Ostberg/Ola Floene w Fiescie WRC.

W kategorii WRC Trophy pojadą aż trzy duety: Martin Prokop.Jan Tomanek w Fordzie Fiesta RS, Walerij Gorban/Sergiej Larens w Mini oraz Jean-Michel Raoux/Thomas Escartefigue, którzy skorzystają z Citroena DS3.

Bardzo mocno obsadzona będzie kategoria WRC-2. Wynika to głównie z tego, że Portugalia obok Niemiec i Wielkiej Brytanii jest jedną z trzech priorytetowych rund, w której musi pojawić się cała stawka. Faworytami będą Pontus Tidemand/Jonas Andersson oraz Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger. Groźne będą też załogi M-Sportu: Eric Camilli/Benjamin Veillas i Teemu Suninen/Mikko Markkula.

W WRC-2 zobaczymy dwie polskie załogi: Łukasza Pieniążka/Przemysława Mazura w Peugeocie 208 T16 i Huberta Ptaszka/Macieja Szczepaniaka w Skodzie Fabia R5. Trzecim polskim duetem będą Jakub Brzeziński/Robert Hundla rywalizujący Citroenem DS3 R3T w WRC-3.

Rajd Portugalii odbędzie się w dniach 18-21 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *