Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Portugalii: Shakedown dla Latvali

Autor: | 17 maja 2018

Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila byli najszybsi na odcinku testowym Paredes. Finowie podczas najlepszego przejazdu pokonali próbę liczącą 4,6 kilometra w czasie 3:03,5.

Na północy Portugalii jest bardzo ciepło, bowiem termometry wskazują 25 stopni Celsjusza. Jest też słonecznie, co wczesnym rankiem nie pomagało zawodnikom, bowiem słońce było dość nisko.

Latvala wykręcił pierwszy czas, ale jego przewaga nad konkurencją była bardzo skromna. Ex-aequo na drugiej lokacie uplasowali się faworyci: Thierry Neuville/Sebastien Ogier. Co ciekawe, ich łączny czas z trzech przejazdów był identyczny. To pokazuje, że walka w tej imprezie będzie ekscytująca.

Ledwie cztery dziesiąte do Ogiera i Neuville’a oraz 0,7 do Latvali stracili Kris Meeke/Paul Nagle. Ten sam najlepszy czas osiągnęli Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger, lecz duet Citroena wykręcił swój wynik na trzeciej próbie, a Norwegowie na czwartej. Tylko jedną dziesiątą dalej znaleźli się Hayden Paddon/Sebastian Marshall.

Kolejne dwie dziesiąte stracili Esapekka Lappi/Martin Jarveoja osiągając swój najlepszy rezultat w trzecim przejeździe. Ten sam czas mieli Ott Tanak/Martin Jarveoja, ale oni dokonali tego za czwartym razem. Dziewiąci byli Dani Sordo/Carlos del barrio, a dziesiątkę zamknęli Teemu Suninen/Mikko Markkula. Kolejne trzy pozycje zajęły pozostałe załogi królewskiej kategorii: Mads Ostberg/Torstein Eriksen, Elfyn Evans/Daniel Barritt oraz Craig Breen/Scott Martin. Przy czym dwa ostatnie duety straciły już sporo do Latvali, bowiem ponad 3,5 sekundy.

W kategorii WRC-2 najszybsi byli Pontus Tidemand/Jonas Andersson przed Gusem Greensmithem/Craigiem Parrym oraz Pierre-Louisem Loubetem/Vincentem Landaisem. Łukasz Pieniążek/Przemysław Mazur uplasowali się na szóstym miejscu.

Jeszcze dziś załogi zjawią się na torze Lousada, by rozegrać superoes. Jego start zaplanowany jest na godzinę 20:03 polskiego czasu.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *