Rajd Portugalii: Testowy dla Sordo

Autor: | 18 maja 2017

Dani Sordo/Marc Marti wykręcili najlepszy czas na odcinku testowym, rozpoczynającym 51. Rajd Portugalii. Za plecami hiszpańskiej załogi uplasowali się Sebastien Ogier/Julien Ingrassia oraz Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila.

Warunki na próbie Paredes liczącej 4,60 kilometra były bardzo dobre. Dlatego kierowcy dobrze czuli się na tym odcinku i nie mieli większych trudów ze znalezieniem optymalnej przyczepności.

Niespodziewanie najszybszy był Sordo, ale różnica w czołówce są minimalne. Ogier, który korzysta w ten weekend z nowego egzemplarza Forda Fiesty WRC’17 stracił do kierowcy Hyundaia tylko 0,1 sekundy. Kolejną jedną dziesiątą wolniej pojechał Latvala, ale Fin zrobił to podczas czwartego przejazdu, a dwójka czołowych zawodników jeździła trzykrotnie.

Czwarty rezultat osiągnęli Kris Meeke/Paul Nagle, będąc wolniejszymi od Sordo 0 0,3 sekundy. Jednak Brytyjczycy potrzebowali na to aż pięciu wyjazdów na oes. Na kolejnych pozycjach znalazły się trzy załogi w Fordach: Elfyn Evans/Daniel Barritt, Mads Ostberg/Ola Floene i Ott Tanak/Martin Jarveoja.

Dopiero ósmą lokatę ze stratą 1,2 sekundy zajęli Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul. Belgowie twierdzą, że nie jest to ich ulubiony rajd i może być trudno walczyć o triumf. Dziesiątkę zamykają Juho Hanninen/Kaj Lindstrom i Hayden Paddon/John Kennard.

W WRC Trophy najszybsi byli Martin Prokop/Jan Tomanek, którzy pokonali Walerija Gorbana/Sergieja Larensa oraz Jean-Michela Raouxa/Thomasa Escartefigue. W WRC-2 zdecydowanie najlepszą załogą byli Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger. Dalej uplasowali się Eric Camilli/Benjamin Veillas i Pontus Tidemand/Jonas Andersson. Piąty czas wykręcili Hubert Ptaszek/Maciej Szczepaniak, a 18. Łukasz Pieniążek/Przemysław Mazur. W WRC-3 najszybciej trasę przejechali Jakub Brzeziński/Robert Hundla.

Pierwszy odcinek specjalny Rajdu Portugalii, czyli Lousada odbędzie się dziś o godzinie 19:03.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *