Fot. Toyota Motorsport


Rajd Safari robi krok w kierunku WRC

Autor: | 5 lutego 2018

Organizatorzy słynnego Rajdu Safari opublikowali harmonogram tegorocznej, już 66. edycji tego wydarzenia. Dokonano pewnych zmian, by przybliżyć się do powrotu do Rajdowych Mistrzostw Świata.

Zdecydowano, że rywalizacja odbywać się będzie wyłącznie na zamkniętych odcinkach specjalnych. Przy okazji też zapewniono, że na trasie zlokalizowane zostaną dwa parki serwisowe.

To wymogi, aby Kenia odzyskała status rundy WRC. Władze odpowiadające za światowy czempionat chcą powrotu tej imprezy, ale nie wiadomo kiedy może się to stać. Pierwotnie planowano 2019 rok, ale zanim Safari znów stanie się wydarzeniem WRC, musi przejść typową drogę, czyli najpierw stać się rajdem kandydackim. Dlatego, o ile rząd Kenii zgromadzi odpowiedni budżet, być może w 2020 roku znów zobaczymy najlepszych kierowców świata w tym piekielnie trudnym rajdzie.

Safari rozegranie zostanie w dniach 16-18 marca i stanowić będzie drugą rundę mistrzostw Afryki. Start z Nairobi nastąpi w piątek, kiedy ma odbyć się 12,5-kilometrowy odcinek Aberdare Hill. Kolejnego dnia załogi będą rywalizować na trzech próbach, które będą powtarzane. Liczą one odpowiednio 18, 25 i 28 kilometrów. Park serwisowy znajdzie się na terenie Soysambu Ranch. W trzecim etapie zawodnicy pojadą 31,5-kilometrowy Kedong i na koniec drugi przejazd Aberdare Hill. Cały dystans imprezy wynosi 559 kilometrów, w tym 200 kilometrów stanowią oesy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *