Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Szwecji: Evans z bezpieczną przewagą, Ogier wraca przed Rovanperę

Autor: | 15 lutego 2020

Elfyn Evans/Scott Martin wciąż liderują w Rajdzie Szwecji. Brytyjczycy są już 17,2 sekundy przed Ottem Tanakiem/Martinem Jarveoją. Do końca imprezy pozostaje już tylko jutrzejszy Power Stage Likenas, więc tylko katastrofa odbierze im triumf.

Warunki na Torsby Sprint, który kończył dzień nie były zaskakujące. Trasa była niemal w całości szutrowa, więc ponownie tegoroczna edycja nie ma wiele wspólnego z w pełni zimową rundą WRC.

Evans kontrolował tempo i był czwarty, ale to mu daje spokojne utrzymanie prowadzenia w imprezie. Z kolei Tanak był szósty, więc stracił kolejne 0,3 sekundy do lidera. Estończyk nie musi już atakować, bo Elfyna nie będzie w stanie dogonić. Również z tyłu ma bezpieczny zapas nad Sebastienem Ogierem/Julienem Ingrassią. Francuzi wykręcili drugi czas na superoesie, co dało im awans na trzecie miejsce w generalce, ale do Otta tracą 11,6 sekundy, więc nie powalczą z nim.

Słabiej na tej specyficznej próbie zaprezentowali się Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen. Finowie mieli dopiero ósmy wynik i obecnie są pół sekundy za Ogierem. Nie można lekceważyć też Esapekki Lappiego/Janne Ferma, którzy cały czas się poprawiają i byli trzeci na tej próbie. Duet M-Sportu traci ledwie 5,4 sekundy do Kalle. Z kolei 4,5 sekundy za nimi jadą Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul, a więc zwycięzcy Torsby Sprint. Craig Breen/Paul Nagle byli najwolniejsi spośród załóg WRC, ale nie zmienia to ich siódmej pozycji w klasyfikacji. Teemu Suninen/Jarmo Lehtinen byli siódmi, ale to też nie ma wielkiego znaczenia w perspektywie całego rajdu. Nieco odrobili piąci Takamoto Katsuta/Daniel Barritt, lecz i tak prawdopodobnie skończą rajd na dziewiątej lokacie. Dziesiąty wynik wykręcili Jari Huttunen/Mikko Lukka i tę samą pozycję zajmują w generalce.

W WRC-2 cały czas prowadzą Mads Ostberg/Torstein Eriksen, a dalej są Ole Christian Veiby/Jonas Andersson i Pontus Tidemand/Patrick Barth. Ten oes wygrał Mads przed Pontusem i Nikołajem Griazinem/Jarosławem Fiodorowem. Ole Christian był piąty. Z kolei w WRC-3 lideruje naturalnie Huttunen przed Emilem Lindholmem/Mikaelem Korhonenem oraz Oliverem Solbergiem/Aaronem Johnstonem. W klasyfikacji oesu Jari był przed Oliverem oraz Johanem Kristoffersonem/Stigiem Rune Skjaermoenem. Emil był piąty.

Ostatni odcinek rajdu, a więc Power Stage Likenas odbędzie się jutro o godzinie 12:18.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *