Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Szwecji: Tanak pierwszym liderem

Autor: | 15 lutego 2018

Ott Tanak/Martin Jarveoja prowadzą po pierwszym dniu Rajdu Szwecji, drugiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Estończycy kolejny raz udowodnili, że są bardzo mocni na superoesach i tym razem triumfowali na torze w Karlstad. Na niespełna 2-kilometrowym odcinku pokonali Jari-Mattiego Latvalę/Miikkę Anttilę o trzy dziesiąte sekundy, natomiast Mads Ostberg/Torstein Eriksen stracili sześć dziesiątych.

W niespełna sekundzie straty do Otta zmieścili się też Kris Meeke/Paul Nagle oraz Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger, którzy ex aequo zajmują czwartą pozycję z 0,9 sekundy gorszym czasem od Tanaka. Równą sekundę stracili Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul, natomiast Hayden Paddon/Sebastian Marshall byli wolniejsi od lidera o 2,1 sekundy.

Tylko jedną dziesiątą za Nowozelandczykiem są Esapekka Lappi/Janne Ferm, a następne 0,3 sekundy tracą Sebastien Ogier/Julien Ingrassia, którzy tradycyjnie bardzo ostrożnie rozpoczynają imprezę. Jest to słuszne, bowiem na superoesie nie można wygrać rajdu, ale można przegrać. Dziesiątkę zamykają Craig Breen/Scott Martin. Kolejne dwa miejsca zajmują dwie załogi M-Sport-Ford: Teemu Suninen/Mikko Markkula i Elfyn Evans/Daniel Barritt. Dopiero 17. czas osiągnęli Henning Solberg/Cato Menkerud, którzy cały czas uczą się Fiesty WRC.

W WRC-2 prowadzą Pontus Tidemand/Jonas Andersson, a dalej są Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen i Kevin Abbring/Pieter Tsjoen. Łukasz Pieniążek/Przemysław Mazur plasują się na 13. miejscu.

Jutrzejsza rywalizacja rozpocznie się próbą Hof-Finnskog o godzinie 7:55.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *