Fot. Hyundai Motorsport


Rajd Turcji: Neuville najszybszy podczas shakedownu

Autor: | 13 września 2018

Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul osiągnęli najlepszy czas podczas odcinka testowego, który otwiera 11. Rajd Turcji, rundę która wraca do cyklu po ośmiu latach.

Zgodnie z oczekiwaniami w Marmaris jest bardzo ciepło, bo termometry wskazują 27 stopni Celsjusza, ale jednocześnie na niebie możemy zauważyć sporo chmur. Według synoptyków może dziś popadać, a szanse na to określane są na 40%. Jednak na załogi dzisiaj czeka już tylko superoes po ulicach Marmaris, więc ewentualne opady nie będą miały znaczenia.

Najszybszy był Neuville, chociaż dopiero podczas trzeciego przejazdu był najlepszy. Wcześniej plasował się pod koniec czołowej dziesiątki. Równiejsi byli Sebastien Ogier/Julien Ingrassia, ale ostatecznie ustąpili Belgowi o 1,6 sekundy. Jednak Francuzi na ogół nie testują zbyt wiele, więc shakedown jest dla nich kolejną możliwością na sprawdzenie etapu. Trochę niespodziewanie najlepszą załogą Toyoty, podczas dzisiejszego poranka byli Jari-Matti Latvala/Mikka Anttila, którzy zajęli trzecią lokatę.

Za nimi znaleźli się Ott Tanak/Martin Jarveoja, trącący do Neuville’a blisko 4 sekundy. To ogromna strata, jeśli spojrzymy na to, że shakedown Değirmenyanı liczył tylko 4,7 kilometra. Na piątym miejscu uplasowali się Elfyn Evans/Daniel Barritt, a dalej był ostatni duet Toyoty, Esapekka Lappi/Janne Ferm.

Dopiero na siódmej pozycji widzimy pierwszego Citroena, ale wciąż nie jest to zbyt konkurencyjny samochód. Najlepszą załogą tego producenta byli oczywiście liderzy ekipy, Mads Ostberg/Torstein Eriksen. Dalej znaleźli się Craig Breen/Scott Martin, Teemu Suninen/Mikko Markkula oraz Hayden Paddon/Sebastian Marshall. Dopiero jedenaści byli Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger, którzy jako jedyni zaliczyli tylko dwa pełne przejazdy. Podczas drugiego pojawiła się usterka układu napędowego i po naprawie Norwegowie wyjechali po raz trzeci, ale tylko by sprawdzić czy wszystko działa i nie osiągnęli czasu. Dopiero na siedemnastej lokacie byli Khalid Al-Qassimi/Chris Patterson, którzy tradycyjnie jadą tempem spacerowym.

W WRC-2 najlepszy czas osiągnęli Jan Kopecky/Pavel Dresler. Za nimi uplasowali się Pontus Tidemand/Jonas Andersson oraz Henning Solberg/Ilka Minor-Petrasko. Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak nie ustanowili żadnego czasu.

Początek dzisiejszego super oesu Turkey zaplanowany jest na godzinę 19:08 polskiego czasu.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *