Fot. Sophie Graillon


Rajd Turcji: Szalony superoes! Poważna wpadka Ogiera i genialny przejazd Kajetanowicza

Autor: | 13 września 2018

Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger byli najszybsi podczas OS1, rozpoczynającego oficjalnie Rajd Turcji. Drudzy byli Craig Breen/Scott Martin, a trzeci Ott Tanak/Martin Jarveoja. 

Na trasie dwukilometrowego oesu na ulicach Marmaris było wilgotno, a przede wszystkim panowała słaba przyczepność. Oznaczało to, że z każdym kolejnym przejazdem rajdówki będzie szybciej i to się sprawdziło.

Najlepszy był Mikkelsen, który aż o 2,5 sekundy pokonał Breena oraz o 2,8 Tanaka. Na czwartej lokacie znajdujemy dwie załogi: Liderów cyklu, Thierry’ego Neuville’a/Nicolasa Gilsoula oraz Kajetana Kajetanowicza/Maćka Szczepaniaka, którzy wygrali swój pierwszy odcinek w WRC-2. Polacy pojechali świetnie, ale też mocno skorzystali z warunków. Tuż za nimi uplasowała się druga załoga tej kategorii, Jan Kopecky/Pavel Dresler.

Na siódmym miejscu są Esapekka Lappi/Janne Ferm, wyprzedzający Madsa Ostberga/Torsteina Eriksena, Jari-Matti Latvalę/Mikkę Anttilę oraz Elfyna Evansa/Daniela Barritta, będących najwyżej sklasyfikowaną załogą M-Sport-Ford, co stanowi sporą niespodziankę.

Na dwunastym miejscu są Teemu Suninen/Mikko Markkula, którzy pojechali przeciętnie. 14. pozycję zajmują Sebastien Ogier/Julien Ingrassia. Francuzi po skoku na hopce lądowali niemal na zderzaku i nie byli w stanie wyhamować do następnego zakrętu i rozbili plastikowe barierki. W tym momencie ich obróciło, dlatego tracą 7,5 sekundy do lidera. Siedemnaści są Hayden Paddon/Sebastian Marshall, którzy jechali jako drudzy. Natomiast otwierający dziś trasę Khalid Al-Qassimi/Chris Patterson znajdują się dopiero na 24. lokacie. Z kolei dwa miejsca przed nimi plasują się Yazeed Al-Rajhi/Michael Orr w Fieście RS WRC, a więc w samochodzie poprzedniej generacji.

W WRC-2 prowadzi Kajetanowicz przed Kopeckim oraz Pontusem Tidemandem/Jonasem Anderssonem.

Jutrzejszy dzień rozpocznie się 38-kilometrowym odcinkiem Cetibeli. Rywalizacja odbywać się będzie na wypełnionych kamieniami piaszczystych drogach, więc dopiero wtedy rozpoczniemy prawdziwe ściganie w Rajdzie Turcji.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *