Fot. FIA ERC


Rajd Wysp Kanaryjskich: Griazin najszybszy w kwalifikacjach, Polacy poza dziesiątką

Autor: | 3 maja 2018

Nikołaj Griazin/Jarosław Fiodorow osiągnęli najlepszy czas w kwalifikacjach Rajdu Wysp Kanaryjskich. Rosjanie pokonali swoich rodaków, Aleksieja Łukjaniuka/Aleksieja Arnautowa oraz reprezentantów Hiszpanii, Jose Antonio Suareza/Candido Carrerę. 

Pogoda w Las Palmas, gdzie zlokalizowana jest baza rajdu, sprzyja zawodnikom. Termometry pokazują 20 stopni Celsjusza, a do tego jest słonecznie. Na Kanarach wieje wiatr o prędkości 39 km/h, ale nie jest on wielką przeszkodą dla załóg.

Griazin pokazał się ze świetnej strony, ale wciąż to tylko sesja kwalifikacyjna. Duet Skody pokonał oes Ingenio liczący 3,43 kilometra w czasie 2:02,100 minuty. Łukjaniuk, który jest głównym faworytem cyklu, był ledwie 0,268 sekundy wolniejszy, lecz prawdziwy rajd zaczyn się dopiero jutro. Trójkę zamknął Suarez, który przed sezonem przesiadł się z Peugeota do Hyundaia. Hiszpan stracił już 1,5 sekundy do Griazina.

Na dalszych trzech lokatach znaleźli się Fabian Kreim/Frank Christian, Ivan Ares/Jose Pintor oraz Albert von Thurn und Taxis/Bjorn Degandt. Na siódmym miejscu uplasowali się Eyvind Brynildsen/Torstein Eriksen. Rekordzista Colin’s Crest na Vargasen (Rajd Szwecji) okazyjnie startuje z pilotem Madsa Ostberga, który za dwa tygodnie wróci do rywalizacji w WRC.

Dopiero óśmi ze stratą przeszło trzech sekund do Griazina byli Bruno i Hugo Magalhaesowie. Dziesiątkę zamknęli Pierre-Louis Loubet/Vincent Landais oraz Hermann Neubauer/Bernhard Ettel.

Słabiej poszło Polakom. Grzegorz Grzyb/Jakub Wróbel mieli 11. wynik, Łukasz Habaj/Daniel Dymurski 13. Osiemnasty czas wykręcili debiutujący w aucie klasy R5, Aleksander Zawada/Grzegorz Dachowski, a najwolniejsi ze stawki naszych rodaków byli Hubert Ptaszek/Maciej Szczepaniak, którzy uplasowali się na 19. pozycji.

Pierwszy odcinek specjalny Valsequillo zostanie rozegrany jutro o godzinie 11:08 czasu polskiego.

Fot. FIA ERC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *