Rajdy: Kalle Rovanpera w Monza Rally Show

Autor: | 12 listopada 2016

Świeżo upieczony Rajdowy Mistrz Łotwy Kalle Rovanpera potwierdził start w kończącej sezon imprezie Monza Rally Show. 16-latek wystartuje we Włoszech Skodą Fabią R5, przygotowaną przez TGS Worldwide. Rajd zlokalizowany na torze Monza i w jego okolicach odbędzie się w dniach 1-4 grudnia.

Fin już od wielu miesięcy wzbudza podziw całego radowego światka. W tym roku pokazał ogromny potencjał i bez najmniejszych problemów sięgnął po tytuł mistrza Łotwy. Wystartował też w Lipawie, która jednocześnie była rundą ERC i tam nie odstawał tempem od Kajetana Kajetanowicza i Aleksiej Łukjaniuka. Nastolatek w przyszłym roku będzie kontynuował starty na Łotwie i być może pojedzie również w innych rajdach.

– Nasze przyszłoroczne plany zakładają walkę o obronę tytułu na Łotwie. Chcemy kontynuować starty w tym cyklu. Zobaczymy czy damy radę wystartować również w innych rajdach. Liczymy na to, że wszystko wyjaśni się przed świętami. To był bardzo napięty rok dla nas. Dokonaliśmy czegoś niesamowitego, sięgając po tytuł w pierwszym sezonie. To był świetny rok dla mojego chłopca – powiedział ojciec Kalle, Harri.