Rajdy: Kalle Rovanpera wystartuje w mistrzostwach Finlandii

Autor: | 4 lutego 2017

Nie trzeba było długo czekać na ogłoszenie wstępnych planów Kalle Rovanpery na najbliższe tygodnie. Zespół TGS Worldwide poinformował, że jeden z najbardziej utalentowanych rajdowców na świecie weźmie udział w Vaakuna Ralli i Tahko Ralli.

Ekipa Toniego Gardemeistera na pierwszy rajd przywiezie dwie Skody Fabie R5. W pierwszej pojedzie Rovanpera, a w drugiej 20-letni Alex Forsstrom, który ubiegły rok spędził za kierownicą Opla Adama R2. Natomiast w Tahko pojawi się już tylko Kalle.

– W zespole jest świetna atmosfera. Mamy dwóch młodych i bardzo szybkich kierowców. Obserwowałem jazdę Alexa w krajach Bałtyckich i jestem przekonany, że będzie konkurencyjny w Fabii. To będzie jego pierwszy raz w aucie czteronapędowym, ale ma wystarczająco cierpliwości i mądrości. Moim zdaniem dość szybko powinien wbić się do czołówki – powiedział Gardemeister.

Sytuacja Kalle nabrała tempa po tym, jak federacja AKK Motorsport udzieliła mu zgody na jazdę w mistrzostwach Finlandii. Vaakuna i Tahko to pozostałe dwie rundy zimowej części sezonu. Bardzo prawdopodobne, że 16-latek pojedzie również w innych imprezach tego cyklu, ale nie może w nich zdobywać punktów, bowiem posiada tylko łotewską licencję.