Fot. Red Bull Content Pool


Rovanpera w Toyocie?

Autor: | 9 października 2019

Coraz głośniej jest o angażu Kalle Rovanpery w Toyocie. Obecnie fińskie władze ekipy już nawet nie zaprzeczają, że istnieje taki temat.

Toyota nie ma żadnego kierowcy zakontraktowanego na sezon 2020. Uważa się, że Ott Tanak lada chwila podpisze nową umowę z ekipą, a drugie miejsce ma właśnie należeć do świeżo upieczonego mistrza WRC-2 Pro, Kalle Rovanpery. Młodziutki zawodnik ma gigantyczny talent i niemal zdeklasował tegoroczną stawkę fabrycznych załóg w autach kategorii R5. Niemal jasne jest, że musi już przejść do królewskiej kategorii i prawdopodobnie niedługo stanie się zawodnikiem, które szefuje jego rodak Tommi Makinen.

Z kolei o trzecie miejsce walczyć mają Kris Meeke i Jari-Matti Latvala. Brytyjczyk radzi sobie coraz lepiej i zbiera pochwały szefa ekipy. Natomiast Fin ma sporo wpadek, co jest przyjmowane ze zrozumieniem w ekipie, ale to nie odda im punktów potrzebnych do obrony tytułu wśród producentów. Żona zawodnika z uwagi na stres trafiła do szpitala i Jari-Matti nie może skupić się na jeździe, ale to może nie być wystarczające wytłumaczenie dla władz koncernu, które liczą na mistrzostwo w obu klasyfikacjach WRC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *