Fot. Red Bull Content Pool


Sebastien Loeb zostanie kierowcą Hyundaia!

Autor: | 12 grudnia 2018

Sensacyjne wieści przekazuje serwis Autosport. Zdaniem brytyjskiej strony internetowej to już pewne. Sebastien Loeb podpisał kontrakt z Hyundaiem, który ma zostać ogłoszony już jutro. 

Nie wiadomo na razie, w jakim wymiarze będzie startował 9-krotny mistrz świata. Możemy się spodziewać, że nie pojedzie pełnego sezonu, bowiem cały czas prawdopodobnie będzie rywalizował w rallycrossie. Także plany powinien skomplikować Dakar.

Hyundai już informował, że na Monte Carlo nie będzie wielkich niespodzianek w składzie. W legendarnej imprezie zaprezentują się Thierry Neuville, Andreas Mikkelsen oraz Dani Sordo. Nie ma co się dziwić, bowiem Dakar mocno koliduje z francusko-monakijskim rajdem, więc z pewnością Seb nie weźmie w nim udziału.

Na razie nie ma komentarzy z obydwu stron, ale angaż Loeba ma być pewny. Kierowca obecnie testuje w Abu Zabi przed Dakarem, natomiast Hyundai nie komentuje sytuacji, do czasu ogłoszenia składu na sezon 2019. Menadżer ekipy, Alain Penasse wcześniej informował jedynie, że prowadzone są rozmowy z Francuzem.

Od programu Loeba zależą też dalsze losy Daniego Sordo i Haydena Paddona. Jeśli Hyundai namówi Seba do niemal pełnego sezonu (z wyłączeniem Monte Carlo), to może się okazać, że obaj kierowcy będą musieli odejść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *