Fot. FIA


Sebastien Ogier po wygranej w Meksyku: Ten rajd nie powinien się odbyć!

Autor: | 16 marca 2020

Sebastien Ogier od początku Rajdu Meksyku uważał, że z uwagi na koronawirus szalejący na świecie, powinno się odwołać trzecią rundę mistrzostw.

Francuz w cuglach wygrał meksykańską imprezę, prowadząc niemal od samej mety. Świetnie zarządzał swoim tempem i kontrolował przewagę, ale też nacisnął, kiedy było to potrzebne. Dzięki już szóstemu triumfowi w tym miejscu został nowym liderem mistrzostw świata, na których kontynuację trochę poczekamy.

Przed imprezą już mówił o tym, że jechanie rajdu w momencie, w którym mamy światowy kryzys nie jest dobrym wyjściem. Jednak skupił się na swojej pracy i zrobił to, co do niego należało. Na mecie skróconego rajdu (z powodu zamykanych granic w Europie) nie cieszył się. Mówił, że tej imprezy nie powinno być. Uważa też, że jeśli narażamy kibiców na niebezpieczeństwo, to jego wygrana nie przedstawia żadnej wartości. Ma on dużo racji, bowiem podczas rajdu mieliśmy już kilkadziesiąt stwierdzonych zakażeń w Meksyku, a wokół tras – jak zawsze – były całe masy fanów.

– To zwycięstwo wydaje się zupełnie inne niż pozostałe, ponieważ ten rajd nie powinien się odbyć! Ochrona życia ludzkiego musi być ważniejsza niż wszelkie inne interesy – na pewno musi być też ponad ściganiem! Jeśli narazimy fanów na niebezpieczeństwo, zwycięstwo to nie ma żadnej wartości – stwierdził sześciokrotny mistrz świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *