Fot. Sophie Graillon


Sebastien Ogier: Rozwój samochodu przy większym wsparciu Forda

Autor: | 1 grudnia 2017

Sebastien Ogier w rozmowie z Motorsport.com stwierdził, że był bardzo zadowolony ze swojego tegorocznego samochodu. Uważa przy tym, że potrzebny jest rozwój auta i ma się to stać przy wsparciu Forda.

Kilka dni temu pięciokrotny mistrz świata przedłużył kontrakt z M-Sportem i wspólnie z Julienem Ingrassią będzie jeździł Fiestą w sezonie 2018. Ich partnerami na pewno będą Elfyn Evans/Daniel Barritt, ale jeszcze nie jest znana obsada trzeciego samochodu. Spekuluje się, że będą się nim wymieniać Teemu Suninen/Mikko Markkula oraz Eric Camilli/Benjamin Veillas.

Głośno mówi się o tym, że Ford zwiększy swoje wsparcie dla ekipy Malcolma Wilsona w zakresie technicznym i finansowym. Jednak wciąż nie ma potwierdzenia czy marka powróci do WRC po pięciu latach nieobecności jako zespół fabryczny.

Seb wcześniej mówił, że zostanie w teamie, jeśli Ford powróci i prawdopodobnie właśnie to skłoniło go do złożenia podpisu na kolejnym kontrakcie. Kierowca był zadowolony z tegorocznego auta i z tego, że pozwalało ono na dobre tempo na wszystkich nawierzchniach. Nie chce zdradzać szczegółów, ale przyznaje, że rozwój ma odbyć się przy wsparciu amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego.

– Byłem bardzo zadowolony z pakietu, którym dysponowaliśmy w tym sezonie. Byliśmy regularni i konkurencyjni w każdym obszarze. Chcemy zrobić postęp i jesteśmy przekonani, że trochę się rozwiniemy, ale również mówiłem, że potrzebujemy lepszych osiągów samochodu. Nie chcę zdradzić szczegółów, jak do tego dojdzie, lecz czuję że to nadchodzi, z większym wsparciem Forda w przyszłym roku – powiedział Ogier.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *