Fot. Motorsport.com


Śmierć Paulo Gonçalvesa – uczestnicy Rajdu Dakar w żałobie

Autor: | 12 stycznia 2020

Fatalne wieści dochodzą z Rajdu Dakar. Na siódmym etapie zmagań zginął Paulo Gonçalves. Portugalczyk miał 40 lat.

Do upadku Paulo Gonçalvesa doszło w strefie wydm na 276 kilometrze odcinka specjalnego, około godziny 10:08. Osiem minut później na miejscu zdarzenia pojawiły się służby medyczne, a portugalski motocyklista został przetransportowany do pobliskiego szpitala. W śmigłowcu Gonçalves był reanimowany, lecz akcja ratownicza nie powiodła się i lekarze w placówce stwierdzili jego zgon.

Gonçalves był byłym mistrzem świata w rajdach terenowych. Był jedną z żywych legend Dakaru i inspiracją dla młodych zawodników. W tym roku występował w najtrudniejszym rajdzie świata po raz trzynasty, a do jego największego sukcesu należy zajęcie drugiego miejsca przed pięcioma laty. Miał 40 lat.

Śmierć Gonçalvesa daje kolejny dowód na to, że motorsport był, jest i będzie niebezpieczny. Kierowcy decydujący się na udział w Dakarze zdają sobie sprawę z tego, że na trasie czyha wiele niebezpieczeństw, które mogą zagrozić ich życiu. Ofiar śmiertelnych najtrudniejszego rajdu świata jest ponad 70, a tegoroczna edycja zostanie zapamiętana między innymi z powodu tragicznych wydarzeń siódmego dnia zmagań.

Organizatorzy rajdu po skonsultowaniu się z zawodnikami podjęli decyzję o odwołaniu rywalizacji w klasach motocykli i quadów ósmego dnia zmagań. Uczestnicy Dakaru w tych kategoriach wrócą do gry we wtorek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *