Fot. Sophie Graillon


Szef Ford Performance of Europe: Jestem zaangażowany w rozmowy z Ogierem

Autor: | 27 listopada 2017

Gerard Quinn, który szefuje Ford Performance of Europe, potwierdza, że uczestniczy w negocjacjach z Sebastienem Ogier. Przy tym w rozmowie z Irish Examiner opowiada o wcześniejszym wycofaniu się Forda z WRC oraz o pracach nad obecnym samochodem M-Sportu.

Jego celem jest to, by Seb podpisał umowę z ekipą Malcolma Wilsona na kolejne sezony. To raczej jasno pokazuje, że amerykański koncern znacznie zwiększy zaangażowanie w mistrzostwa świata.

– Jestem zaangażowany w negocjacje i chcę, żeby Sebastien podpisał nowy kontrakt na rok 2018 i kolejne sezony. Patrzę pozytywnie na efekty tych rozmów – mówił Quinn.

Ford po sezonie 2012 opuścił Rajdowe Mistrzostwa Świata i zostawił swoje samochody w rękach M-Sportu. Od tego czasu prywatny zespół działa przy niewielkim wsparciu firmy. Quinn informuje, że taka decyzja związana była z kryzysem finansowym w Europie.

– Sezon 2012 był trudny. Mniej więcej w jego połowie wiedzieliśmy, że Ford WRT nie weźmie udziału w kampanii 2013. Musiałem mocno motywować ekipę do walki w ostatnim sezonie startów. Utrzymywanie wiadomości o naszym wycofaniu się w tajemnicy było bardzo ciężkie, bo wiedziałem, że będzie to miało niszczycielskie konsekwencje – dodaje.

– Europa była w  finansowym kryzysie, który miał duży wpływ na przemysł motoryzacyjny. To była trudna, ale prawidłowa decyzja. Przed naszą firmą pojawiły się trudne wyzwania finansowe. Znaczna część zespołu została przeniesiona w inne miejsca. Kontynuowaliśmy stary w motorsporcie, ale w ograniczonej formie. Byliśmy zaangażowani w rajdy, rallycross, wyścigi samochodowe i nasze wspólne projekty z Kenem Blockiem – dalej mówi szef europejskiego działu Forda.

Przyznaje, że jego rola w budowie i rozwoju mistrzowskiej Fiesty WRC ’17 była kluczowa. Bowiem musiał stworzyć ofertę finansową dla koncernu, by ten zaangażował się w ten projekt.

– W 2015 roku zainaugurowałem w M-Sporcie prace rozwojowe nad Fiestą WRC. Moja rola była kluczowa w zbudowaniu odpowiedniej oferty finansowej dla Forda, który musiał zwiększyć inwestycje i w pełni zaangażować się w rozwój nowej Fiesty WRC’17 – kończy Quinn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *