Fot. M-Sport


Tanak zmieni strategię, by walczyć o tytuł

Autor: | 21 listopada 2017

Ott Tanak/Martin Jarvoeja zakończyli sezon 2017 na trzeciej lokacie w klasyfikacji generalnej. Estończycy chcą inaczej podejść do kolejnej kampanii i walczyć o mistrzostwo świata.

W tym roku ich głównym celem było wygrywanie, a nie zdobywanie jak największej ilości punktów, podczas każdej imprezy. Miniony sezon pokazał, że aby zdobyć tytuł potrzebna była taktyka dojeżdżania na najwyższych pozycjach w każdym pojedynczym rajdzie. Właśnie to przyniosło piąte z rzędu mistrzostwo Sebastienowi Ogierowi/Julienowi Ingrassii.

– Nasze podejście mogło nie pasować do walki o tytuł. Kiedy zaczynaliśmy sezon, nie miałem jeszcze zwycięstwa na koncie i bardziej skupiałem się na wygrywaniu rajdów niż zdobywaniu punktów. Pod koniec sezonu wywieraliśmy presję na Sebie, ale nie byliśmy przygotowani do walki o mistrzostwo indywidualne. W Monte Carlo będę miał inną taktykę i inne cele. Podejdziemy do tego inaczej – powiedział Tanak.

Kierowca podkreśla, że walka o mistrzostwo jest jego osobistym celem. Uważa, że zmiana zespołu w tym nie przeszkodzi, a Toyota pomoże mu w osiągnięciu pierwszego w karierze tytułu.

– Nie jest to tajemnica, że chcemy walczyć o mistrzowski tytuł. To nasz osobisty cel. W tym roku nie byliśmy daleko od tego, lecz nie widzę powodu, dlaczego nie moglibyśmy zrobić tego w przyszłości. Zmieniamy zespół, ale wiemy, że Toyota jest w stanie zrobić wszystko – kończy Ott.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *