Fot. Red Bull Content Pool


Teemu Suninen w ośmiu rundach za kierownicą Fiesty WRC

Autor: | 12 stycznia 2018

Ekipa M-Sportu zdecydowała, że duet Teemu Suninen/Mikko Markkula zaliczy w tym roku osiem rajdów w pierwszym zespole. To właśnie Finowie przez większą część sezonu będą tworzyć trzecią załogę mistrzów świata.

Młody kierowca ma za sobą już dwa starty w Fordzie Fiesta WRC’17. W Polsce pokazał się ze świetnej strony i był szósty, mimo popełnienia błędu w końcówce. Natomiast w Finlandii długo walczył o drugą lokatę, ale również zaliczył wpadkę i ukończył domowy rajd na czwartym miejscu. Do tego startował w WRC-2, gdzie osiągnął trzecią pozycję.

Sezon 2018 rozpocznie w Monte Carlo w Fieście R5. Do królewskiej kategorii wskoczy na Rajdy: Szwecji, Meksyku, Portugalii, Sardynii, Finlandii, Turcji, Walii i Katalonii. Do dorobku swoich rajdów w WRC-2 oprócz Monte Carlo dołoży też Niemcy.

– To będzie dla nas bardzo fajny sezon i jestem zadowolony z naszego programu na rok 2018. Najważniejszym wydarzeniem będzie oczywiście osiem rajdów z Fordem Fiesta WRC w barwach M-Sport Ford World Rally Team, gdzie będziemy mieli okazję do pokazania potencjału. Planujemy rozpocząć te rajdy, będąc zrelaksowanymi. Ani teraz ani później nie ma żadnej potrzeby, żebyśmy w trakcie rajdu koncentrowali się na naszej pozycji w klasyfikacji sezonu. Zrobimy to po rundzie i wykorzystamy każdą imprezę, którą pojedziemy. Musimy upewnić się, że wykorzystamy tę szansę w pełni i właśnie to zamierzamy zrobić. Nie mogę doczekać się powrotu za kierownicą najlepiej spisującego się na świecie samochodu rajdowego i postaram się jak najwięcej nauczyć – powiedział Suninen.

– Nie ma wątpliwości co do potencjału Teemu i mam nadzieję, że w tym roku okaże się bardzo cennym nabytkiem naszego zespołu. Więcej niż kilka głów zostało odwróconych, kiedy w zeszłym roku zasiadł za kierownicą Forda Fiesta WRC. Wygranie odcinka specjalnego w debiucie to jedno, ale walka o podium w drugim występie jest czymś zupełnie innym. Nie można zaprzeczyć, że Teemu jest bardzo utalentowanym kierowcą i przyszłym rajdowym zwycięzcą. Z ośmioma rajdami w tym roku zdobędzie niezbędne doświadczenie potrzebne na tym etapie kariery. Nie byłbym zaskoczony, gdyby powalczył o jedno lub dwa podia – dodał szef ekipy, Malcolm Wilson.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *