Fot. Red Bull Content Pool


Testy Loeba przed Meksykiem

Autor: | 9 lutego 2018

Sebastien Loeb/Daniel Elena nie próżnują. Dziewięciokrotni mistrzowie świata przygotowują się do wielkiego powrotu do WRC. Załoga Citroena rozpoczęła szutrowe testy we Francji, dzięki którym w Meksyku mają bić się i najwyższe lokaty. 

Obaj niedawno brali udział w Dakarze, z którego musieli się wycofać po kontuzji Eleny. Teraz jednak jest już wszystko w porządku, a Daniel w międzyczasie zdążył zaliczyć Rallye Monte Carlo Historique. Od razu z tego rajdu pojechał na testy PH Sport, które zorganizowało sesję i podstawiło mistrzom Citroena DS3 WRC.

Duet wróci do mistrzostw po ponad trzech latach. Ostatnim ich występem było Monte Carlo 2015, gdzie zajęli ósme miejsce. W tym roku wezmą udział w trzech rajdach: Meksyku, Korsyki oraz Katalonii. Będą jeździć w fabrycznej ekipie Citroena w C3 WRC.

Rajd Meksyku odbędzie się w dniach 8-11 marca.

Na testach pojawili się też dwaj czołowi dakarowi motocykliści. Byli to Toby Price i Antoine Meo, a więc zawodnicy numer dwa oraz trzy tegorocznej rywalizacji w Ameryce Południowej. Obaj zostali przewiezieni przez Loeba na prawym fotelu DS3 WRC, a na dodatek cała czwórka jeździła Peugeotem 3008 DKR16, a więc dakarowym autem sprzed dwóch lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *