Fot. Toyota Gazoo Racing WRC


Toyota rezygnuje z Yarisa GR

Autor: | 13 czerwca 2020

Serwis DirtFish poinformował nieoficjalnie, że ekipa Toyoty planuje zakończyć prace rozwoje nad Yarisem GR 2021. Auto to miało wyjechać w przyszłym roku na odcinki specjalne Rajdowych Mistrzostw Świata.

Prototyp Yarisa został zaprezentowany w lutym. Wtedy też rozpoczęły się pierwsze testy samochodu. Początkowo odbywały się w Hiszpanii, ponieważ tam zespół przygotowywał się do Rajdu Meksyku. Od kwietnia FIA zabroniła autom klasy WRC jakichkolwiek jazd. Oczywiście jest to pokłosie pandemii koronawirusa. Jednak Tommi Makinen usiłował wystąpić o pozwolenie testów, bowiem chciano rozwijać wyłącznie przyszłoroczną rajdówkę. Jednak spotkał się z odmową.

Powodem zaprzestania prac rozwojowych nad Yarisem GR jest kryzys związany z koronawirusem i brak możliwości odpowiedniego przygotowania samochodu na początek przyszłego sezonu. W przyszłej kampanii Toyota skorzysta z obecnego samochodu. Jednocześnie będą trwały prace nad nową konstrukcją wyposażoną w napęd hybrydowy, bowiem od 2022 roku będzie to wymóg ze strony federacji.

Ekipy WRC powoli budzą się z zimowego snu. Od 1 czerwca można znów testować. Stało się tak dlatego, że realne było, iż Rajd Finlandii się odbędzie, ale później zrezygnowano z tego. Ostatnio Hyundai zaliczył wypadek na testach, a mianowicie Thierry Neuville. Belg uderzył w kamień i rolował. Ekipa nie mogła od razu naprawić auta, więc spowolniło to pracę najlepszemu zespołowi sezonu 2019.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *