Fot. Volkswagen Motorsport


Volkswagen ogłasza pierwszych klientów

Autor: | 23 stycznia 2018

Volkswagen Motorsport poinformował, do kogo będą należeć pierwsze egzemplarze Polo GTI R5. Obecnie znane jest przeznaczenie pierwszych piętnastu rajdówek. Oficjalny debiut tego auta planowany jest na sierpniowy Rajd Niemiec. 

Zespół chwali się, że kierowcy testami dają bardzo dobry feedback na temat kondycji tego samochodu. Dodatkowo wszystko przebiega według z góry ustalonego harmonogramu. To oznacza, że wszystko przebiega pomyślnie i Polo spisuje się bez zarzutu, więc z czystym sumieniem pierwsze sztuki mogą zostać sprzedane do poszczególnych prywatnych ekip.

Trzy auta zostaną wysłane do Austrii do Baumschlager Rallye & Racing GmbH, który jest prowadzony przez Raimunda Baumschlagera, 14-krotnego mistrza kraju. Doświadczony kierowca ostatni tytuł, w 2017 roku zdobył za kierownicą Polo R w specyfikacji WRC, z jakiego korzystał rok wcześniej fabryczny team Volkswagena.

Następna trzy pojazdy znajdą się w Belgii. Dwa należeć będą do BMA, a jeden do THX Racing. Następne dwa znajdą się w Finlandii w siedzibie ekipy Printsport Oy, który reprezentuje od końcówki ubiegłego roku Łukasz Pieniążek wraz z Przemysławem Mazurem. Dwa Polo wysłane zostaną do Włoch z przeznaczeniem dla HK Racing, a po jednym do Portugalii i Szwecji. W Skandynawii z samochodu skorzysta Kristofferson Motorsport.

Ostatnie trzy sztuki odbędą długą podróż, liczącą aż 11 tysięcy kilometrów. Te egzemplarze otrzyma Miguel Carrizosa/DIESA S.A., będący paragwajskim importerem Volkswagena. Polo GTI R5 będzie tam wykorzystywane w narodowych imprezach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *