Fot. Volkswagen Motorsport


Volkswagen planuje prezentację Polo R WRC 2017

Autor: | 5 lutego 2018

Władze Volkswagen Motorsport zdecydowały, że ekipa mistrzów świata z lat 2013-2016 zaprezentuje Polo R WRC w specyfikacji 2017. Chodzi więc o samochód, który nigdy nie wziął udziału w WRC, mimo że był w pełni do tego przygotowany.

Team z bazą w Hanowerze postanowił wycofać się z mistrzostw świata przed sezonem 2017, kiedy nowo zbudowany samochód był już gotowy do startów. Volkswagen uznał, że ten pojazd zasługuje na pokazanie świata w oficjalnym oklejeniu, ale na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Dotąd mogliśmy zobaczyć Polo na zdjęciach z testów, gdzie malowanie kamuflowało poszczególne elementy nadwozia i aerodynamiki.

– Pewnego dnia pokażemy go w odpowiedni sposób. ludzie zobaczą właściwy samochód, a nie w oklejeniu zebry. Nie mieliśmy za bardzo czasu na przemyślenie koncepcji, jak go zademonstrujemy, lecz celem jest prezentacja, jakby był gotowy do startu w Rajdzie Monte Carlo. Leży to w naszym interesie, ale najpierw przedyskutujemy to z naszymi partnerami – powiedział Sven Smeets.

Na razie nie jasne, kiedy się to odbędzie ani kto miałby poprowadzić Polo. Dyrektor Volkswagen Motorsport zażartował, że być może będzie trzeba poczekać aż któryś z byłych kierowców ekipy zakończy karierę i wtedy dany zawodnik wziąłby udział w prezentacji. Dla tego teamu jeździli Sebastien Ogier/Julien Ingrassia, którzy indywidualnie zdobyli cztery tytuły mistrzowskie, Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila oraz Andreas Mikkelsen najpierw z Olą Floene, a pod koniec z Andersem Jaegerem. Pierwszy z kierowców obecnie reprezentuje M-Sport-Ford, drugi Toyotę, a trzeci Hyundaia.

– Być może będziemy musieli zaczekać, aż któryś z naszych poprzednich kierowców przejdzie na emeryturę, abyśmy mogli zrobić to właściwie. Dobre rzeczy zawsze warte są czekania – zakończył Smeets.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *