Fot. Hyundai Motorsport


WRC: Cztery Hyundaie w Walii

Autor: | 2 października 2017

Hyundai Motorsport postanowił rozwiązać swoje problemy z obsadą kierowców, które wytworzyły się po zatrudnieniu Andreasa Mikkelsena. Recepta koreańskiego teamu jest prosta – wystawienie wszystkich  swoich zawodników.

Od jakiegoś już czasu można było usłyszeć opinie, że Hyundaia celem jest regularne wystawianie czterech załóg. Teraz po raz pierwszy stanie się to faktem, bowiem Rajdzie Walii, który odbędzie się w dniach 27-29 października, pojadą wszyscy kierowcy: Thierry Neuville, Andreas Mikkelsen, Hayden Paddon i Dani Sordo.

Team w ten sposób chce zwiększyć swoje szanse na tytuły wśród kierowców i producentów. Chociaż realne szanse ma tylko Thierry Neuville, który może wyprzedzić Sebastiena Ogier. Ponieważ zespół z bazą w Alzenau traci już zbyt dużo punktów do M-Sportu.

– Zawsze mieliśmy nadzieję, że wystawimy cztery samochody w Rajdzie Walii. Ufamy, że ten konkurencyjny skład da nam szansę utrzymania się w walce o tytuły mistrzowskie w klasyfikacji kierowców i producentów – powiedział szef ekipy, Michel Nandan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *