WRC: Najbardziej wyczekiwana prezentacja za nami!

Autor: | 21 grudnia 2016

Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team zaprezentował swój najnowszy produkt, a więc C3 WRC w specyfikacji 2017. Francuska ekipa wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata po roku przerwy, który został poświęcony na rozwój samochodu. To ma przynieść mistrzowską maszynę, która będzie dominowała na rajdowych trasach.

Władze teamu z Wersalu już pod koniec ubiegłego roku podjęły decyzję, że opuszczą sezon 2016, by mieć możliwość dłuższej i bardziej efektywnej pracy nad nowym samochodem. Jedynie Volkswagen rozpoczął testy swojego auta wcześniej niż Citroen, jednak jak wiemy, niemiecki zespół nie weźmie udziału w przyszłorocznych rozgrywkach.

Już od wielu miesięcy było jasne, że w C3 zasiadać będą załogi Kris Meeke/Paul Nagle, którzy są liderami zespołu oraz Stephane Lefebvre/Gabin Moreau i Craig Breen/Scott Martin. Dwa ostatnie duety będą dzieliły się drugim egzemplarzem najnowszej rajdówki. Tak ma być przynajmniej przez pewien czas, bowiem na razie gotowe do rywalizacji są dwa samochody Citroena. I tak też będzie w Monte Carlo, gdzie Meeke i Lefebvre jeździć będą C3, natomiast Breen pojawi się w WRC Trophy za kierownicą modelu DS3 w tegorocznej specyfikacji.

Citroen C3 WRC 2017

Wydaje się, że Citroen wraz z Hyundaiem powinni być faworytami rywalizacji w mistrzostwach świata, jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie potencjał samochodu, który powinien być dość podobny w obu przypadkach. Jednak to koreańska ekipa dysponuje lepszym składem kierowców w osobach Thierry’ego Neuville’a, Haydena Paddona i Daniego Sordo. Byli mistrzowie świata posiadają Meeke’a, który do tej pory nie potrafił utrzymać równej formy i często popełniał błędy oraz dwóch młodych zawodników, prawdopodobnie niezdolnych jeszcze do osiągania zwycięstw.

Jednak czy te przypuszczenia są słuszne dowiemy się już po Nowym Roku w Monte Carlo. Nie wolno też lekceważyć M-Sportu. Malcolm Wilson jest niezwykle zadowolony z potencjału swojej Fiesty, a na dodatek w barwach tej ekipy jeździć będą Ott Tanak i Sebastien Ogier, tworzący niemalże dream team. Pozostaje jeszcze Toyota z Jari-Matti Latvalą, Juho Hanninenem oraz Esapekką Lappim, ale wydaje się, że przynajmniej na początku Yaris będzie odstawał od konkurencji.

Citroen C3 WRC 2017

Citroen C3 WRC 2017