WRC: Rajd Monte Carlo powinien pozostać w Gap

Autor: | 3 lutego 2017

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach nie zmieni się lokalizacja Rajdu Monte Carlo. Dyrektor imprezy Christian Tornatore poinformował, że jest duża szansa na pozostanie pierwszej rundy WRC w Gap i Alpach Południowych. Francuskie media informują, że merostwu Gap bardzo zależy na pozostawieniu rajdu w tych okolicach. Władze regionu liczą na wiele lat współpracy z Monte.

Rozmowę z Tornatore przeprowadził francuski dziennik Le Dauphine Libere. Dyrektor rajdu zwrócił uwagę na to, że tegoroczna edycja miała wiele pozytywów, ale z całą pewnością problemem była zbyt duża liczba kibiców w parku serwisowym, co utrudniało wyjazd załóg na drogę dojazdową.

– Edycja 2017 miała wiele pozytywów. Są spore szanse, że w przyszłym roku wrócimy do Gap. Przed nami jeszcze rozmowy z merem, który pytał mnie już o przyszły rok. Jeżeli było coś negatywnego w tym miejscu, to wielka liczba fanów w parku serwisowym w dzielnicy Fontreyne. Bywało, że załogi miały problemy, żeby wjechać i wyjechać z parku – powiedział Tornatore.